عمومی

عالمی که با وقوع زلزله شدید درس خود را ادامه داد

آیت الله حاج شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی با وقوع زلزله در بین درس خارج فقه خود با قرآئت ایه 41 سوره فاطر درس خود را ادامه داد.

به گزارش زیرکوه نیوز،زلزله 6 ریشتری که بطور مداوم مشهد را شدیدا لرزاند در بین درس خارج فقه آیت الله مصطفی اشرفی شاهرودی اتفاق افتاد و ایشان با آرامش به درس خود ادامه داد.
در زمان زلزله آیت الله اشرفی شاهرودی با آرامشی خاص که در چهره استادش مرحوم امام خمینی دیده می شد گفت: مثل اینکه زلزله است و در این هنگام بر بالای منبر آیه 41 سوره فاطر را سه بار قرائت کرد و دوباره به درس خود ادامه داد.
وی در پایان زلزله خطاب به دوسه نفر از شاگردانش که ابتدای زلزله قصد ترک شبستان بزرگ زیر گنبد مدرسه آیت الله خوئی را داشتنند اما با دیدن آرامش استاد منصرف شدند و در جای خود نشستند با حالت مزاح گفت: کجا می خواستید فرار کنید و با خنده ای درس خود را ادامه داد.
در پایان درس شاگردان آیت الله اشرفی به امامت وی نماز آیات را ادا کردند.
گفتنی است آیه خوانده شده در زمان زلزله توسط ایت الله اشرفی شاهرودی در روایتی از امام رضا(ع) به نقل از پدرشان امام موسی کاظم در جلد دو کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال صفحه 152 آمده است که می فرماید: « لَمْ يَقُلْ أَحَدٌ قَطُّ إِذَا أَرَادَ أَنْ يَنَامَ إِنَّ اَللّهَ يُمْسِكُ اَلسَّماواتِ وَ اَلْأَرْضَ أَنْ تَزُولا وَ لَئِنْ زالَتا إِنْ أَمْسَكَهُما مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ إِنَّهُ كانَ حَلِيماً غَفُوراً َيَسْقُطَ عَلَيْهِ اَلْبَيْتُ.»
امام رضا از پدرش عليهما السلام روايت کرده كه فرمود: تاكنون كسي آيه «همانا خدا آسمان ها و زمين را نگاه مي دارد تا نيفتند و اگر بيفتند بعد از او هيچ كس آنها را نگه نمي دارد؛اوست بردبار آمرزنده» را هنگام خواب تلاوت نکرده جز آنكه هرگز خانه بر سرش فرو نريخته است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا