عمومی

عدالت محوری امام علی (ع) باید سرلوحه کار مسئولین قرار گیرد.

امام جمعه زیرکوه با تسلیت سالروز شهادت امام علی (ع) گفت: وصیت امام علی (ع) این بود که دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید و این عدالت محوری امام علی (ع) باید سرلوحه کار مسئولین قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروز در در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد ، ضمن توصیه به تقوای الهی ، اظهارداشت: تقوا یعنی انسان برای واجب بدود و پیشتاز باشد و از محرمات دوری کند و کنه تقوا انجام واجبات و ترک محرمات است.
وی با اشاره به اینکه در استانه رحلت امام ره هستیم به تبیین شخصیت والای ایشان پرداخت و گفت:امام (ره) احیاگر اسلام ناب بود و با توکل به خدا با قاطعیت و شجاعت اسلام را از محجوریت دراورد و به تعبیر مقام معطم رهبری انقلاب بدون نام امام در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه امام نشان داد دین از سیاست جدا نیست ،خاطرنشان کرد: او درس ایستادگی و مقاومت را به ما آموخت و نشان داد که با اعتماد به اروپا انسان ذلیل می شود اما با اعتماد به خدا عزیز شد.
خطیب جمعه زیرکوه اذعان داشت: امام دشنن شناس بود و به منافقین اعتماد نکرد آمریکا را بعنوان دشمن معرفی کرد نسبت به آل سعود و نسبت به گورباچف چه موضع پر مغزی داشت.
مرتضائی نیا بیان داشت: شاخصه های خط امام دشمن شناسی دشمن ستیزی ، پای بند به ولایت فقیه توجهدبه محرومان داشتن ادبیات انقلابی و دغدغه مردم است و امروز هم با بصیرت رهبر معظم انقلاب دستاوردهای نظام حفظ میشود.
خطیب جمعه زیرکوه در خطبه دوم نیز ضمن توصیه به تقوای الهی با اشاره به مهمترین مناسبتهای جاری و در پیش، رحلت امام راحل را تسلیت گفت و اظهارداشت: ان شاالله ١٣خرداد ساعت ٥ عصر حضوری با شکوه جهت برگزاری مراسم سالروز ارتحال آن عالم ربانی در مصلی نماز جمعه داشته باشید.
وی در ادامه با بیان سالروز ١٥ خرداد گفت: قیام خونین ١٥ خرداد ٤٢ به قول امام ره یکی از یوم الله های تاریخ است ،مفتاح نجات اسلام و سند مخالفت ملت با استکبار بود.
امام جمعه زیرکوه بیان داشت: پیشتازی برای انقلاب و نثار جان برای ان از اثرات انقلاب بود و پیروزی انقلاب دستاورد آن است.
مرتضائی نیا با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری به رهبری ایران اسلامی در سال ١٣٦٨ ، گفت: امام در مورد ایشان تعبیرات بلندی دارند مثل ایت الله خامنه ای پیدا نمی کنید چون خورشیدی روشنایی می دهد اقای خامنه ای نعمتی است که خدا به ما داده و در بین متعهدان نطام اسلامی چون خورشیدی روشنایی می دهد.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه ایشان دستاوردهای امام را خوب حفظ کرده اند، ادامه داد: دشمنان از درایت ایشان انگشت حیرت بردهن گرفته و مکرر از ایشان سیلی می خورند ان شاء الله خداوند ایشان را تا انقلاب مهدی برای ما حفط نماید.
خطیب جمعه زیرکوه با اشاره به لیالی قدر گفت : شب قدر تقدس خاصی دارد شب نزول قران شب صعود پرونده ها، اشتی با خدای متعال تقویت رابطه ها شب تنبه و بیداری و غفلت زدایی است شب رحمت غفران و بیدار شدن است این موهبت را قدر بدانیم قلب ماه رمضان است.
امام جمعه زیرکوه با تسلیت سالروز شهادت امام علی (ع) گفت: وصیت امام علی (ع) این بود که دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید و این عدالت محوری امام علی (ع) باید سرلوحه کار مسئولین قرار گیرد.
حجت الاسلام مرتضایی نیا به صحبتهای مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان اشاره و گفت : معظم له آرمانهای انقلاب را عزت ملی اعتماد به نفس ملی ، استقلال سیاسی اقتصادی فرهنگی استقرار عدالت نفی تبعیض و فاصله طبقاتی و امادگی فصای برای رهایی از بردگی شهوت و غضب عنوان نمودند.
وی در پایان حضور مردم در مراسمی همچون روز قدس را از مصادیق خشمگین نمودن دشمنان عنوان کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا