عمومی

عشایر مانند سد محکمی در برابر بیگانگان ایستادند

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس با بیان اینکه بعد از انقلاب عشایر حضور پررنگی در جهت مرزداری داشتند،اظهارداشت:عشایر مانند سد محکمی در برابر بیگانگان ایستاده اندو هیچ‌گونه دشمنی نمی‌تواند وارد مرز شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حدکتر نظر افضلی در همایش تبیین نقش و توانمندی های ایل بهلولی در زیرکوه با بیان اینکه بعد از انقلاب عشایر حضور پررنگی در جهت مرزداری داشتند،اظهارداشت:عشایر مانند سد محکمی در برابر بیگانگان ایستاده اندو هیچ‌گونه دشمنی نمی‌تواند وارد مرز شود و اگر وارد شود با مقابله جدی مرزداران روبرو می‌شوند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: عشایر پراکنده و گسترده هستند و از سیستان و بلوچستان تا گلستان عشایر ایل بهلولی وجود دارد و باید به اتحاد و هم‌افزایی آن‌ها افزوده شود.
نظر افضلی با اشاره به فراکسیون عشایر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در مدت یک سال گذشته اتفاقات خوبی در این فراکسیون صورت گرفته است و در برنامه ششم توسعه اقتصادی 17 بار کلمه عشایر آورده شده است.
وی با بیان اینکه بیش از 120 نفر عضو فراکسیون عشایر مجلس هستند، ادامه داد: دشمن در تلاش است در موضوع اقتصاد، جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد.
نماینده مردم نهبندان، و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بیش از هفت سال، سال‌ها را به نام اقتصادمقاومتی نامگذاری کردند، خاطرنشان کرد: دولت برای ایجاد اشتغال در روستاها اعتباری بالغ‌بر ۱۲ هزار میلیارد دلار تخصیص داده است.
نظر افضلی اظهار کرد: بیش از ۴.۵ میلیون کارمند در کشور وجود دارد که صندوق بازنشستگی در حقوق آن‌ها مانده است و باید تلاش کنیم تا در بخش تولید مؤثر واقع شویم.
وی افزود: خشکسالی‌های ۱۸ ساله استان خراسان‌جنوبی را تحت تأثیر قرار داده و باید بخش صنعتی را تقویت کرده و اقتصاد را در زندگی خود بهبود دهیم.
گفتنی است،دومین همایش کشوری تبیین نقش و توانمندی های ایل بهلولی امروز جمعه با حضور سران طوایف و بزرگان این ایل در روستای «چاه زرد» شهرستان زیرکوه برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا