عمومی

فعالیت 87 هیات مذهبی شناسنامه دار در زیرکوه/اعزام 60 مبلغ به روستاهای زیرکوه در ایام محرم

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه گفت:در حال حاضر تعداد 87 هیئت مذهبی دارای کد شناسایی می باشند که در مناسبتهای مختلف مذهبی مشغول به فعالیت هستند.

حجت الاسلام احمد اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز، ضمن بیان سخنانی در اهمیت عزاداری برای اهل بیت ،‌اظهارداشت: برپایی مجالس عزا برای کسانی که جان و عزیزی ترین کسان خویش را در راه خدا از دست داده اند از شعایر الهی است؛ زیرا انسان را به یاد خدا می اندازد و به هم نوایی اجتماعی با حماسه آن شهیدان می انجامد. هم نوایی با فریاد جان باختگان راه حق، شرکت در حماسه آنان و زنده داشتن نام و یاد ایشان است که خشنودی خداوند را در پی دارد.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در ادامه به تبیین آیاتی که پیشینه عزاداری را بیان می نمایند اشاره و خاطرنشان کرد: در سوره یوسف، از عزاداری و اندوه یعقوب در فراق یوسف، سخن به میان آمده است. در این سوره می خوانیم: «وَابْیَضَّتْ عَینَاهُ مِنَ الحُزنِ؛ و چشمانش از شدت اندوه سفید شد».
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی تصریح کرد: در این آیه، گریستن بر فراق عزیزان از دست داده، پذیرفته شده است. بنابراین قرآن، این سنت را تأیید می کند و آن را در شمار پاس داشت شعایر الهی می داند. و پرداختن به آن، مایه خشنودی خداوند است.
امام جمعه موقت شهرستان زیرکوه در ادامه گفت: در حال حاضربا احتساب بخش زهان تعداد 87 هیئت مذهبی دارای کد شناسایی می باشند که در مناسبتهای مختلف مذهبی مشغول به فعالیت هستند
اسماعیلی عنوان کرد:پیش بینی می شود در ایام محرم تعداد 60 مبلغ جهت تبیین معارف اهل بیت علیهم السلام به روستاها اعزام شوند.
وی در ادامه با بیان اینکه هیأت های مذهبی در کشور نماد دین مداری و پرچم داران ولایت هستند، گفت: هیأت های مذهبی باید به خوبی در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان ایستادگی و نقشه های شوم بدخواهان ایران اسلامی را خنثی کنند.
مصاحبه:‌محمد وحیدی نژاد

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا