عمومی

فلسطین نباید فراموش شود/صدای سیلی به داعش به گوش اربابانشان رسید

امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه نباید بگذاریم فلسطین فراموش شود،تاکید کرد: مساله فلسطین یک مساله اسلامی و بین المللی است نباید تبدیل به یک مساله عربی بشود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضایی نیا در جمع نمازگزاران جمعه شهر حاجی آباد ضمن توصیه به تقوای الهی ،اظهارداشت:خلاصه تقوا،نورانیت خاصی است که انسان به وسیله آن می تواند حق رااز باطل تشخیص دهد.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به روز جهانی قدس ،بیان داشت:شما مردم روزه دار با این راهپیمایی به قرآن و اسلام عزت دادید و ثواب آن ازاحیای شب قدر کمتر نیست و هرگامی که برداشتید خداوند برای شما عمل صالح می نویسد.
خطیب جمعه زیرکوه در بخش دیگری از سخنانش به بیان مبناهای قرآنی این راهپیمایی پرداخت و‌گفت: ظلم ستیزی ٬امت واحده بودن جهان اسلام ٬وجود نفرت از استکبار در متن دین٬ بغض و غضب لله ٬ بیعت با ولایت و اینکه این کار مصداق امر جامع و ضروری است از مبناهای قرآنی راهپیمایی روز قدس است.
مساله فلسطین یک مساله اسلامی است نباید تبدیل به یک مساله عربی بشود
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه نباید بگذاریم فلسطین فراموش شود،تاکید کرد: مساله فلسطین یک مساله اسلامی و بین المللی است نباید تبدیل به یک مساله عربی بشود.
حجت الاسلاممرتضایی نیا در خطبه دوم نیز ضمن توصیه به تقوای الهی و بیاناتی در خصوص اهمیت عید فطر و‌نماز آن به بیان مناسبتهای جاری و در پیش رو پرداخت.
وی با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: این قوه تاثیر گذار ضامن اجرای دو قوه دیگر هم هست که از زحمات قضات انقلابی متدین با روحیه جهادی این شهرستان تشکر می کنم.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به اینکه در ماههای اخیر هجمه هایی علیه این قوه و قضات دستگاه قضایی کشور صورت گرفت،گفت:باید بدانند که اگر امروز در امنیت به سر می بریم این امنیت مدیون تلاشهای قوه قضائیه است چون قوه قضائیه ضامن اجرای دو قوه دیگر هم هست.
حجت الاسلام مرتضایی نیا در ادامه با اشاره به اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت:سلاح تبلیغ برنده تر از کاربرد سلاح در میدان جنگ است .الحمد لله این یادگار امام خوب درخشیده است و زحمات بسیار خوبی کشیده اند.
وی اقدامات این سازمان را استقرار روحانیون ٬ساخت خانه های عالم ٬اعزام مبلغ در ولاذات و شهادات ائمه ٬ساماندهی هیئات مذهبی٬کانونها٬آذین بندی در مناسبتهای مذهبی انجام داده است.
خطیب جمعه زیرکوه ادامه داد: هجمه ها به این سازمان زیاد است ٬سازمانی که معیار انقلابی مسئولش از همه بالاتر است و با دست خالی کار می کنند.
امام جمعه زیرکوه در بخش دیگری از سخنانش ،اذعان داشت:اگر از شش تا ۱۲تیر را تابلویی از حقوق بشر آمریکایی بگذاریم سخن گزافی نگفتیم.
وی ادامه داد:ترور٬ انفجار در حزب جمهوری اسلامی و شهادت ۷۲خدمتگزار ٬بمباران شیمیایی سردشت در سال۶۶و ۱۲تیر سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷ نمونه ای از جنایات آمریکائی ها و حقوق بشر آمریکائی علیه ملت مسلمان ایران است.
امام جمعه زیرکوه گفت: امریکائی ها دم از حقوق بشر می زنند و حقوق بشر را نقض می کنند و شعار مبارزه با تروریست سر می دهند و لی با تروریست ها همدست می شوند.
صدای سیلی به داعش به گوش اربابانشان رسید
حجت الاسلام مرتضایی نیا در خصوص حمله موشکی سپاه به مواضع داعش ،گفت: پاسخ موشکی هوافضای سپاه به اقدام کور تروریستی در تهران موجی از شادی و شور و امید در میان اقشار مردم به وجود آورد که تشکر می نماییم.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد:دشمنان نظام عیار نیروهای نظامی ما را ببینند و بدانند هر کجا علیه نظام توطئه کنند پاسخشان را اینگونه خواهیم داد.
مرتضائی نیا با بیان اینکه امروز باید دست نیروهای نظامی کشور را گرفت و به آنها کمک کرد،تاکیدکرد:اگر مذاکرات انجام می شود و دولتمردان ما پای میز مذاکره می نشینند پشت سرشان این نیروهای قدرتمند نظامی ایستاده اند.
وی با بیان اینکه این سیلی ملت و سپاه به دست پرورده های آمریکا و عربستان بود،تصریح کرد:این سیلی موشکی که در سی سال اخیر بی نظیر بود نه فقط اتاق فکر که قلب حامیان قداره کش آن از جمله آمریکا اسرائیل و عربستان را مورد هدف قرار داد و صدای این سیلی به گوش اربابانشان هم رسید.
مرتضائی نیا در پایان با بیان اینکه انتخابات به پایان رسیده با انتقاد از برخی مسئولین در خصوص عملکرد برخی دهیاران که به برخی کاندیداها رای ندادند گفت:مردم برخی از روستاها از جمله سورند و وگمنج آب ندارند،مسولان به روستاها سر بزنند و به جای این اقدامات، مشکلات مردم را بررسی کنند.
گفتنی است در پایان نماز جمعه به مناسبت هفته قوه قضائیه و روز تبلیغات اسلامی از زحمات قضات دادگستری شهرستان و ریاست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا