عمومی

قانون در خصوص پرندگان کمیاب ،هیچ تعارفی ندارد

دادستان زیرکوه گفت: قانون در خصوص پرندگان کمیاب ،هیچ تعارفی ندارد و هر کس مرتکب صید، نگهداری و حمل این پرندگان شود قطعا قانون با شدت و حدت با متخلف برخورد خواهد کرد و هیچ رافتی در کار نخواهد بود.

حجت الاسلام سید مصطفی جلالی صبح امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با تقدیر از زحمات عوامل کشف محموله پرندگان کمیاب در زیرکوه، اظهارداشت:مجازات شکار پرندگان کمیاب توسط قانونگذار، بسیار سنگین وضع شده است و در ماده 13 قانون شکار و صید از یک سال تا سه سال حبس و جزای نقدی به مبلغ 20 میلیون تومان به ازای هر قطعه هوبره تعیین شده است.
دادستان زیرکوه خاطرنشان کرد: برخی افراد شاید ندانسته و ناخواسته و گاها خواسته اقدام به شکار ، صید ، نگهداری و حمل این پرندگان کمیاب می کنند و گاها به خارج از گشور نیز منتقل می کنند،بنابراین سخن ما با این افراد این است که قانون در خصوص پرندگان کمیاب ،هیچ تعارفی ندارد و هر کس مرتکب این اعمال شود قطعا قانون با شدت و حدت با متخلف برخورد خواهد کرد و هیچ رافتی در کار نخواهد بود.
جلالی ادامه داد:چون این پرنده یک ثروت ملی و جهانی است، ما پاسدار این ثروت خواهیم بود و هر کس دست به این اقدامات و اعمال بزند قطعا برخورد خواهد شد.
گفتنی است ، شب گذشته مامورین انتظامی پاسگاه آهنگران حوزه شهرستان زیرکوه در حین گشت زنی به یک دستگاه پراید سواری مشکی رنگ مشکوک ، و از داخل آن 20 قطعه پرنده هوبره کشف و ضبط می کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا