عمومی

قنات روستای مرزی چشمه بید جان می گیرد

به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی دهستانهای محروم کشور،قنات روستای مرزی چشمه بید احیا می شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،طرح احیای قنات روستای مرزی چشمه بید در دستور کار قرارگاه پیشرفت و آبادانی دهستانهای محروم کشور قرار گرفت و عملیات احیای آن آغاز گردید.
مسؤول بسیج سازندگی زیرکوه در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با اعلام این خبر ،اظهارداشت: پنج دهستان محروم استان خراسان جنوبی به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی دهستانهای محروم کشور ، آباد خواهند شد تا به طراز انقلاب برسند که دهستان پترگان شهرستان زیرکوه یکی از این دهستانهاست.
صمدی خاطرنشان کرد:در این طرح به زیر زیرساخت ها و مشکلات،فرهنگی،اجتماعی و ورزشی کمک می شود تا این دهستانها به طراز انقلاب اسلامی برسد که فاز اول آن در بحث عمرانی آغاز شده است.
وی ادامه داد:در فاز عمرانی که تا پایان تیرماه به اتمام خواهد رسید،ساخت دو خانه عالم در روستاهای بارنجگان و ملکی، احیای 4 رشته قنات در روستاهای چشمه بید،چاه الله داد،ملکی و مارزنگی و دو استخر ذخیره آب در روستاهای چشمه بید و مارزنگی بارنجگان در دستور کار قرار دارد.
صمدی اذعان داشت: هدف از اجرای این طرح علاوه بر محرومیت زدایی از مناطق محروم این است که مردم پای کار بیایند و قدر زحمتی که می کشند را بدانند.
غضنفری یکی از اهالی روستای چشمه بید نیز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با اشاره به معضل بیکاری جوانان ،از زحمات قرارگاه محرومیت زدایی تشکر کرد و گفت:امیدواریم با کمک مردم و مسؤولان قنات روستا احیا شود و علاوه بر کمک به اشتغال جوانان،باعث جلوگیری از مهاجرت جوانان این روستای مرزی به شهرها شود.
غضنفری خاطرنشان کرد:مردم این روستا سرمایه اندکی دارند و قادر به کمک مالی در جهت احیای قنات نیستند اما نیروی انسانی جهت کار توسط مردم این روستا تامین می شود.
گفتنی است،روستای مرزی چشمه بید در فاصله 20 کیلومتری مرز افغانستان قرار دارد که شغل اکثر مردم آن دامداری و کشاورزی است و قرار است قنات این روستا به طول 400 متر حفاری و لوله گذاری شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا