عمومی

قول وزیر کشور برای تذکربه استاندار برای حل مشکلات استان

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با کمال شگفتگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی استانداری وجود دارد اشک می ریزند برای استان ما که چرا خلاف شرع در استان ما کمتر انجام می شود؛ این از عجائب روزگار است؟

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: پیرو اتفاقات ناگواری که در استان ما افتاد و استاندار با حرف های نادرست و نامربوطی که زد و سخنان خلاف شرعی که استان را بهم ریخت؛ مجمع نمایندگان با وزیر کشور جلسه گذاشتند و اعتراض مردم، مسئولان روحانیت معزز، ائمه جمعه، نماینده ولی فقیه، اصناف واقشار مردم را به گوش وزیر کشور رساندیم و اظهار نگرانی مردم را ابلاغ کردیم.
*سطح استاندار از استانداری پایین تر است/ استاندار با نمایندگان و نماینده ولی فقیه خراسان شمالی هم در چالش بوده‌اند
وی افزود: از وزیر کشور گلایه کردیم هم نسبت به اینکه از ابتدایی که این استاندار قرار بود گذاشته شود با نمایندگان استان هیچ مشورتی نشد علی رغم اینکه سوابق ایشان را درخراسان شمالی نیز داشتیم؛ هم با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و هم نمایندگان این استان گرفتار چالش بوده اند وسوابق ایشان نشان میداد سطحشان از استانداری پایین تر است و توان اداره مسائل را ندارند.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما از وزیرکشور گلایه کردیم که چرا شما به حرف ما گوش ندادید و حتی حاضر نشدید جلسه ای با مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در انتخاب استاندار داشته باشید.
*اتفاقات خراسان شمالی در استان تکرار شد
حجت الاسلام عبادی گفت: نگرانی ما از اول درست بود و دقیقا همان اتفاقاتی که در خراسان شمالی قبلا افتاده الان به صورت شدیدتر در این استان به وجود آمده است.
وی گفت: در حضور وزیر کشور نسبت به عملکرد استاندار و عدم پیگیری پروژه ها و کارهای مردم گلایه کردیم.
*از عجائب روزگار است که استاندار برای اینکه در استان ما خلاف شرع اتفاق نمی‌افتد اشک می‌ریزد
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با کمال شگفتگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی استانداری وجود دارد اشک می ریزند برای استان ما که چرا خلاف شرع در استان ما کمتر انجام می شود؛ این عجائب روزگار است؟
حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: به آقای وزیر کشور گفتیم استانداری گذاشتیدیم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کارگزار نظام شده و اشک می ریزد برای اینکه چرا خلاف شرع در استان ما انجام نمی شود؛ این مگر اشک ریختن دارد اگر کسی می خواهد اشک بریزد برای بی آبی راه آهن راه های و جاده مرگ، بیکاری روستائیان جوانان و شهروندان، صنایع ورشکسته و در حال رکود باید اشک بریزد.
وی تصریح کرد: تاکنون ندیدم مقام مسئولی بگوید چون من مردم را ندیدم که بر خلاف شرع عمل کند اشک ریختم؛ معلوم است این فرد حداقل ها را نمی داند.
*تاکنون استاندار تعاملی با نمایندگان برای حل مشکلات استان نداشته است
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عدم تعامل با نمایندگان استان را از دیگر مباحث مطرح شده در حضور وزیر کشور دانست و گفت: تاکنون حتی پیش نیامده که استاندار خراسان جنوبی برای بررسی مشکلات استان تعاملی با نمایندگان برای دیدار با وزرا داشته باشد.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه نمایندگی امانتی است که موظف هستیم که به نفع مردم استفاده کنیم، گفت: با ایجاد تعامل بین مسئولان استان و نمایندگان می توان دغدغه های مردم را پیگیری کرد و کاری برای مردم انجام داد چراکه بازی های سیاسی هیچ سودی برای مردم ندارد.
*رحمانی فضلی قول پیگیری مسائل استان را داد
وی گفت: ما به وزیر کشور گزارش‌های استان را ابلاغ کردیم که ایشان گفتند ما این ها را به استاندار تذکر دادیم و پیگیری می کنیم.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: خیلی از دغدغه های استان برای وزیر کشور جدید بود و پیام محکمی به ایشان داده شد؛ ابلاغ شد و ایشان قول پیگیری دادند.
*گلایه از وزیر کشور بخاطر عدم دیدار با نمایندگان استان
حجت الاسلام عبادی ادامه داد: ما همچنین به وزیر کشور گلایه کردیم که شما در معارفه استاندار گفتید برخی نمایندگان هر ماه با ما دیدار دارند و پیگیر مسائل هستند و ما از روز اولی که مجمع تشکیل شد نامه رسمی دادیم و تاکنون دیداری با مجمع نمایندگان انجام نشده که دردودل‌ها و دغدغه‌ها منتقل شود.
وی گفت: من خطاب به وزیر کشور گفتم وقتی شما فرصت به مجمع نمایندگان استان ندادید که دغدغه های خود را بیان کنند آقای استاندار غیرحرفه ای و ناآشنا، با گفتن مطالبی که اصلا سنجیده نیست استان را بهم ریخته اند.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی استاندار اهتمام ندارد نتیجه استان همین می‌شود و ما نگران مردم هستیم، گفت: به نمایندگی از شهروندان خراسان جنوبی، نگرانی و دغدغه های مردم را به وزیر کشور رساندیم.
*چرا استانداری ناموفق را در استان دیگری منصوب می کنیم
حجت الاسلام عبادی بیان کرد: یک استانداری که در یک استانی موفق نبوده است چه اصراری وجود دارد که براساس باندبازی و همشهری گری در یک استانی دیگری منصوب کنیم.
وی به مثالی اشاره کرد و گفت: یک موذن بد صدایی در محلی بود اهالی مسجد دست به دست هم دادند به هر نصایحی پولی به این موذن دادند از آن مسجد رفت؛ بعد مدتی او را دیدند و گفت من در مسجد محل دیگری اذان می گویم و در جریان باشید من با شما کم حساب کردم این مسجد حاضرند چندبرابر این مسجد به من پول بدهند که اذان نگویم. نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت ما با استاندار چنین وضعیتی دارد یعنی استان خراسان شمالی به هر شکلی نفس راست کرد و ما حاضریم چند برابر خراسان شمالی بپردازیم ایشان را به جای دیگری ببرند تا مردم راحت زندگی کنند و این نباید این طوری باشد.
حجت الاسلام عبادی با تاکید براینکه من دو ماه پیش اعلام کردم در استان ما نیاز به دشمن ندارد و همین آقای استاندار کافی است، گفت: این موضوع را نیز به وزیر کشور گفتم و در معارفه آقای استاندار رحمانی فضلی گفت “ما ایثار کردیم این استاندار را به خراسان جنوبی دادیم”.
*حاضریم چندبرابر خراسان شمالی بدهیم تا پرویزی از خراسان جنوبی برود
وی خاطرنشان کرد: آنقدر در خراسان شمالی مردم به عملکرد پرویزی معترض بودند که ایشان برکنار شد ما هم حاضریم چندبرابر آن را بپردازیم تا ایشان از این استان برود و آرامش مردم سلب نشود.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این ایام مشاوره های خوبی هم از سوی معاونت سیاسی استاندار و هم مشاور فرهنگی ایشان به ایشان داده نشد و خود ایشان هم خیلی صاحب فکر نبود و این این گرفتار بزرگ برای استاندار و استان ایجاد شد.
حجت الاسلام عبادی ادامه داد: رسما پیام مردم استان را از طریق مجمع نمایندگان استان به وزیر کشور رساندیم و مشکلات و حرف مردم ابلاغ شد.
وی تاکید کرد: مطالبی که از سوی نمایندگان استان عنوان شد بسیار منطقی بود که وزیر کشور حرفی برای گفتن نداشتند و نمی توانستند نقض کنند.
نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان‌کرد: امیدواریم فضای کاری، همدلی و همکاری در استان ایجاد شود و فضا طوری نباشد که به چنین روزی استان برسد.
وی اظهارکرد: من با دو استاندار ( قبل از استاندار فعلی ) کار کردم و هر کدام اخلاق و خلق و خویی داشتند ما با همه سازگار هستیم و با همه کنار آمدیم و چون مسائل را می فهمیدند ما هیچ چالش خاصی نداشتیم اما اکنون اتفاقاتی که در خراسان شمالی افتاد اینجا هم افتاد و معقول نیست بگوئیم یک نفر حق دارد و همه خراسان شمالی و خراسان جنوبی اشتباه می گویند که این به لحاظ عقلی هم درست نیست.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا