عمومی

قوه قضائيه در برخورد با حقوق هاي نجومي قاطعانه عمل كند/تمديد تحريم ها نقض برجام است

امام جمعه زيركوه با شاره به موضوع حقوق هاي نجومي گفت:اين موضوع مطالبه رهبري است و از مجلس و قوه قضائيه مي خواهيم انقلابي عمل ككند و با اين موضوع قاطعانه برخورد كنند.

به گزارش پايگاه خبري زيركوه نيوز،حجت الاسلام مرضائي نيا در خطبه هاي نماز جمعه شهر حاجي آباد با تاكيد بر رعايت تقوي الهي ،اظهارداشت: نسخه شفا بخش ما در دو کلمه خلاصه شده است و آن تقوی و عمل صالح است.
امام جمعه زيركوه با اشره به اهميت خواندن قرآن،خاطرنشان كرد:حداقل انس با قران كريم اين است كه يك مسلمان روخواني قرآن را بلد باشد و به آن بپردازد.
وي با تاكيد بر پرهيز از محرمات ،اذعان داشت:يكي از نعمت هاي بزرگي كه خداوند به انسان داده است،نعمت لذت دعا و مناجات با خداست كه اين نعمت به وسيله گناه از بين مي رود.
مرتضائي نيا با بيان اينكه ظلم و ترك صله رحم عمر انسان را كوتاه مي كند،بيان داشت:بدترين و شديدترين نوع ظلم،ظلم به ضعيف است.
امام جمعه زيركوه با اشاره به مناسبت هاي هفته،حلول ماه ربيع الاول را تبريك گفت و اظهارداشت:اين ذخيره و سرمايه عظيم معنوي كه در ايام عزاداري سيدالشهدا به دست آورده ايد به راحتي از دست ندهيد.
مرتضائی نیا با اشاره به آغاز مراسم عروسی بعد را ایم محرم و صفر،گفت:آنچه انتظار ماست این است که عروسی ها به صورت اسلامی برگزار شود و آنچه مرضی خداوند متعال است انجام شود تا معنویت شهر از بین نرود.
وي با تسليت سالروز شهادت امام حسن عسكري،بيان داشت:ان شاءالله خداوند توفيق دهد تا عرض ادب شايسته اي در اين روز محضر آن حضرت داشته باشيم.
مرتضائي نيا با اشاره به آغاز امامت حضرت ولي عصر(عج) گفت:بيش از دو هزار و 500 روايت پشتوانه اين امامت است و آنچه موردانتظار است اين است كه مردم و مسوولان اين روز بزرگ را جشن بگيرند.
علامت حكومت اسلامي،حکومت قانون است
حجت الاسلام مرتضائي نيا با اشاره به سالروز تصويب قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران گفت:علامت حكومت اسلامي ،حکومت قانون است و قانون به نفع همه مردم و جامعه است و اگر قانون طبق نظر و خواسته شخصي برخي افراد نبود نبايد هياهو و قانون شكني كنند زيرا قانون شكني يكي از عوامل بروزاختلاف است.
وي با بيان اينكه روزدانشجو روز فرزندان اين انقلاب است رو،اذعان داشت:دانشجويان در پيشينه تاريخيخود پیشگامی در مبارزه با استكبار و آمريكا را دارند و بايد اين پيشينه را حفظ كنند و مراقبت کنند تا این پیشینه را از آنها نگیرند.
مرتضائی نیا تاکید کرد:کار مهمی که امروز در دانشگاه ها باید انجام شود،کار فرهنگی یعنی اینکه یک دانشجو مؤمن،انقلابی و استکبارستیز بار بیاید و بداند که دوست و دشمنش کیست.
نگاه به استکبار به عنوان یک جبهه است
وی با اشاره به اینکه،نگاه به استکبار به عنوان یک جبهه است،بیان داشت:انتظار ما از دانشجویان درس خواندن و خوب درس خواندن است و اینکه دانشجویان محیط سیاسی خود را شناسایی کنند و روی محیط سیاسی خود اثرگذار باشند.
امام جمعه زيركوه با بيان اينكه يكي از درس هاي انقلاب شعار ايمان به خدا و اعتماد به نفس است،گفت:یکی از مطالبات رهبری شعار ما می توانیم است و امام بزرگوار معلم این درس بزرگ بود .لازمه شعار ما مي توانيم تلاش و فعاليت و برنامه ريزي مناسب است .
شعار ما می توانیم در نسل جوان دمیده شود
مرتضائي نيا تاكيد كرد:بايد به نوجوانان و جوانان كه انقلاب را نديده اند شعار ما مي توانيم كه معلم آن امام راحل (ره) است،دميده شود.
وي با اشاره به موضوع حقوق هاي نجومي ،خاطرنشان كرد:ملت منتظر اين پاسخ هستند كه چرا دولت در بازگرداندن حقوق هاي نجومي به بیت المال و برخورد با اين مديران كوتاهي مي كند و از زیر بار شانه خالی می کنند.
مرتضائي نيا ادامه داد:اين موضوع مطالبه رهبري است و از مجلس شورای اسلامی می خواهیم انقلابی عمل کند و انقلابی از دولت مطالبه کند و ازقوه قضائيه مي خواهيم با اين موضوع قاطعانه برخورد كنند.
امام جمعه زيركوه با اشاره به هفته وقف،بيان داشت:وقف می کنیم تا رضایت خداوند نصیب ما شود ووقف بالي براي پرواز است بنابراین فرهنگ وقف باد نهادينه شود.
وی با اشاره به روز مجلس از مواضع و انقلابی بودن و انقلابی ماندن نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس تشکر کرد و گفت:ایشان خوب شروع کرده اند و اثار و برکات را ان شاءالله خواهیم دید.
پیگیری بحث گاز ،مشکل زمین های شهر حاجی آباد و مشکلات زمین های منابع طبیعی از جمله خواسته های امام جمعه شهرستان از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بود.
امام جمعه زیرکوه،گفت:مساوی قرار دادن جنگل های شمال با زمین های شهرستان زیرکوه سد راه مردم است و انتظار ما این است این موضوع پیگیری شود تا مشکل مردم محروم و مرزنشین زیرکوه رفع شود.
گفتنی است به مناسبت هفته وقف حجت الاسلام رحیمی ریاست اوقاف زیرکوه گزارشی از اقدامات اداره اوقاف زیرکوه ارائه داد و در پایان نماز جمعه از طرف ستاد نماز جمعه شهرستان خدمات ایشان تقدیر شد.
هم اکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا