عمومی

لزوم توجه به ظرفیت بالای سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان زیرکوه

سرپرست فنی و حرفه ای زیرکوه گفت:شهرستان زیرکوه از ظرفیت بالای معادن از جمله سنگ منقوش (شجر) و سنگ های تیره (جاسپر) بهره می برد و باید از این وضعیت نهفته بیشترین استفاده را کرد.

مهندس اسماعیلی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:شهرستان زیرکوه از ظرفیت بالای معادن از جمله سنگ منقوش (شجر) و سنگ های تیره (جاسپر) بهره می برد و باید از این وضعیت نهفته بیشترین استفاده را کرد.
سرپرست فنی و حرفه ای شهرستان زیرکوه با بیان اینکه مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه در همین راستا اقدام به برگزاری دوره های گوهر تراشی کرده است،گفت: در حال حاضر دوره مقدماتی گوهرتراشی در حال برگزاری است و تاکنون یک دوره دیگر هم برگزار شده که از تعدا 12 نفر دوره قبل 4 نفر بطور حرفه ای مشغول به کار گوهر تراشی شده اند.
اسماعیلی هدف از مهارت آموزی را اشتغال واقعی بیان کرد و افزود: هر فردی که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زیرکوه در کلاس های مهارتی شرکت کند علاوه بر دوره مذکور برای هر فرد مشاوره انگیزش در طول دوره داده می شود تا فرد بعد از مهارت آموزی با انگیزه بیشتر وارد بازار کار شود.
وی اذعان داشت: ما ارتباط خود را با مهارت آموزان بعد از دوره قطع نمی کنم و حمایت های علمی و عملی را به افراد میدهیم زیرا معتقدیم باید از هر فرد متقاضی شغل حمایت شود تا زمینه اشتغال پایدار و توسعه پایدار فراهم گردد.
سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه با گلایه از حلقه های حمایتی اشتغال، خاطرنشان کرد: متأسفانه هریک از حلقه های حمایتی اشتغال کار خود را انجام می دهند و این حلقه ها با هم هماهنگ نیستند تا فرد متقاضی شغل علاوه بر آموزش و انگیزش، منابع مالی مناسب و حمایت کافی را دریافت کند تا شغل مستمر داشته باشد.
اسماعیلی ادامه داد:امروز خیلی از شغل هاي خدماتی در شهر حاجی آباد ایجاد می شود که بعد از مدت کوتاهی تعطیل می شود که علت آن همان عدم هماهنگی بین حلقه ها است.
کارشناس ارشد توسعه و مربی دوره گوهر تراشی بیان داشت: دوره های گوهرتراشی از اول بر اساس نیاز شهرستان دایر شده و همکنون هم در حال اجرا است و متقاضیان می توانند جهت شرکت در دوره ها به مرکز مراجعه کنند.
سرپرست مرکز فنی و حرفه ای زیرکوه گفت:دوره پیشرفته بعد از برگزاری چند دوره مقدماتی برگزار خواهد شد و برنامه ریزی شده است تا در آینده نزدیک کارگاه انگشتر سازی نیز در شهرستان تجهیز شود تا افراد گوهر تراش کار انگشتر سازی و جواهرات را نیز آموزش ببیند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا