عمومی

مامور نیروی انتظامی باید مامور به عقلانیت و منطق باشد نه احساس

فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه ما باید مامور منطق و عقلانیت باشیم نه مامور احساس ، گفت: قطعا تصمیم احساسی اثرات مخربی نیز در پی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،‌سرهنگ سید رضا حسینی در جلسه معارفه فرمانده جدید کلانتری حاجی آباد،‌اظهارداشت:هدف همه ما و نگاه درون سازمان بر تقویت درونی است و زمانی خواهیم توانست انتظاری که فلسفه یک سازمان امنیتی است را محقق کنیم که برخورد قاطع،‌جدی و شجاعانه و تصمیم گیری به موقع و اقداماتی که احساس امنیت روانی در جامعه را نماید، در دستور کار قرار دهیم.
فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه وضعیت عملکرد کلانتری حاجی آباد در مجموع وضعیت خوبی است، خاطرنشان کرد:آن رویکرد عملیاتی و امنیتی و انتظامی را که باید داشته باشیم در این حوزه در مجموع خروجی خوبی داشت گرچه باید تلاش کنیم تا سطح ارتکاب جرائم را مهار و پیشگیری نمائیم.
وی با تاکید بر اینکه بیشترین نماد خروجی اقدامات ما باید در صحنه میدانی باشد، گفت:هر چقدر به لحاظ داخلی انسجام و توان بیشتری داشته باشیم قطعا باید یک اثر گذاری میدانی داشته باشد.
حسینی تصریح کرد: یکی از لازمه های مدیریت قوی عمل کردن . مردد نبودن در تصمیم گیری است و گاها یک لحظه تصمیم گیری در حوزه انتظامی سرنوشت خیلی از موضاعت را می تواند تغییر دهد بنابراین این تصمیم گیری به موقع و تصمیم گیری درست در اجرای ماموریت ها و اجرای مدیریت یک مجموعه بسیار مهم است.
فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه کلانتری،‌ویترین ناجاست،‌گفت:اقتدار و انسجام و انضباط اجتماعی که باید در صحنه میدانی و در سطح شهر ایجاد کنیم حاصل تلاش همه یگانهای عملیاتی ، رزمی و سرانگشتان است و این نیازمند همکاری همه همکاران است.
وی ادامه داد:تاکید حال حاضر ناجا بر مردم محوری، کمک به مردم و درکنار مردم بودن و همراه مردم بودن در عوض مقابل مردم بودن است و از طرفی تلاش و مشارکت و همکاری مردم با نیروی انتظامی مثال زدنی است.
حسینی اذعان داشت: در حوادث اخیر که تقدیر همه نهادها از نیروی انتظامی را به همراه داشت،حاصل همین درست تصمیم گیری و مقتدر عمل کردن در صحنه میدانی بود،‌ضمن اینکه همراهی مردم و نگاه مردم که پلیس را از خود می دانستند بسیار در جداسازی قاطبه مردم از اغتشاشگران تاثیر گذار بود و نشان می دهد مسیری که ناجا با مردم دنیال می کند،‌مسیری است که به جاهای خوبی در بحث ایجاد امنیت و مشارکت مردم در موضوعات امنیتی منتهی شود.
فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه دیدگاه ما در شهرستان زیرکوه نیز مشارکت مردم و همراهی با مردم است،گفت: این سطح تعامل باید هر چه بیشتر تقویت شود اما در برخورد با قانون شکنان و عده ای که می خواهند مرتکب جرم شوند باید قاطع و محکم باشد.
حسینی با بیان اینکه ما باید مامور منطق و عقلانیت باشیم نه مامور احساس ، گفت: قطعا تصمیم احساسی اثرات مخربی نیز در پی خواهد داشت و ان شاء الله تلاش خواهیم کرد این اتفاق هرگز صورت نگیرد.
وی تاکید کرد: نگاه ما، نگاه مردم، امنیت مردم،‌حل مشکلات و رسیدگی به معظلات مردم خواهد بود و در مقابل قاطبه مردم باید دست به سینه باشیم اما از طرفی در مقابل عده ای که خواسته باشند تلاش کنند به دلائلی مرتکب برخی مشکلات شوند بدون اقماض برخورد خواهیم کرد و در ابن موضوع به هیچ عنوان مماشات نخواهیم کرد .
فرمانده انتظامی زیرکوه خاطرنشان کرد:نگاه ما در اجرای ماموریت ها باید قانون باشد و جلوی بی قانونی را فقط باید با قانون بگیریم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا