عمومی

مانور زلزله گامی مؤثر در جهت کاهش تلفات

فرماندار زیرکوه گفت:بیشترین خسارات و تلفات حوادث طبیعی بعد از وقوع حادثه اتفاق می افتد بنابراین طی سالهای گذشته یکی از برنامه های مؤثر در این زمینه ،برنامه مانور زلزله است که همه ساله در همه مدارس کشور برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الله خانزاده صبح امروز در هجدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس در جمع دانش آموزان آموزشگاه امید انقلاب با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و گرامی داشت یاد و خاطر جان باختگان حادثه غم انگیز قطار وشهدای انفجار تروریستی حله ،اظهارداشت:همه دانش آموزان می دانند که ما در منطقه حادثه خیزی زندگی می کنیم و یکی از حوادثی که معمولا خسارتهای فراوانی به همراه دارد زلزله و حوادث مرتبط با آن است.
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد:به دلیل شکل زندگی ما بعد از بروز اینگونه حوادث امداد رسانی کار بسیار مشکل و پیچیده ای است.
وی ادامه داد:به علت زندگی اکثر انسانها در ساختمانهای مرتفع و واحدهای آپارتمانی ارائه این آموزشها و این مانورهای فرضی صرفا یک زنگ تفریح نیست بلکه فرصت مغتنمی است که دانش آموزان آموزشهای لازم را مشاهده کنند و به عنوان یک عضو موثر به اعضای خانواده و افرادی که با شما در ارتباط هستند منتقل نمائید.
خانزاده،بیان داشت:بیشترین خسارات و تلفات حوادث طبیعی به دلیل آشفتگی و تداخلی که افراد به دلیل عدم آشنایی با مقوله امداد رسانی با آن مواجه می شوند،بعد از وقوع حادثه اتفاق می افتد بنابراین طی سالهای گذشته یکی از برنامه های مؤثر در این زمینه ،برنامه مانور زلزله است که همه ساله در همه مدارس کشور برگزار می شود.
وی از تلاشهای نیروی انتظامی،هلال احمر،اورژانس و همه دستگاههای خدمات رسان و امدادی در برگزاری این مانور تشکر کرد و گفت:همه نیروهای امدادی آمادگی نسبی را در اجرای این مانور فرضی داشتند و باید تلاش کنیم تا ضعف هایی که وجود دارد را با کمک یکدیگر به مرور رفع کنیم.
فرماندار زیرکوه اذعان داشت:آرزو می کنیم هیچگاه حادثه دلخراشی اتفاق نیفتند ولی باید این آمادگی را داشته باشیم که اگر چنانچه حادثه ای بوجود آمد بتوانیم به نحو شایسته ای آن را مدیریت کنیم و بحران را پشت سر بگذاریم.
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه نیز از همه کسانی که دربرگزاری این مانور تلاش کردند تشکر کرد و ،اظهارداشت:خدا را شاکریم که امروز به مناسبت مانور زلزله به عنوان یکی از حوادث طبیعی دور هم جمع شدیم و امیدواریم دانش آموزان ما آموزشهای لازم را در طول برگزاری مانور و قبل از آن دیده باشند.
علیرضا مهدی پور خاطرنشان کرد:این مانوری که انجام شد برای ما باید جای سوالی باشد تا اگر خدای ناکرده اتفاقی افتاد ،دانش اموزان ما چگونه اعضای خانواده خود را راهنمایی کنند تا بتوانند جان خود را درموقع وقوع حادثه طبیعی نجات دهند.
هم اکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا