عمومی

مجازات حبس برای بیماران زیرکوهی که قرنطینه را ترک کردند.

رئیس دادگستری زیرکوه گفت: ترک قرنطینه بیماران کرونایی بدون اجازه متولیان درمان، تهدید و خطر علیه بهداشت عمومی است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

جواد عبدالله زاده در گفتگو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، بابیان اینکه بیمارانی که خودسرانه قرنطینه را ترک کنند علاوه بر قرنطینه اجباری، برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل می شود، گفت: طبق ماده ۶۸۸قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند به حبس تا یک سال محکوم خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: در روز‌های اخیر شنیده شده برخی بیماران کرونایی زیرکوهی که در قرنطینه خانگی به‌سر می‌برند پیش از پایان مهلت قرنطینه، خانه را ترک کرده‌اند.
رئیس دادگستری زیرکوه در این خصوص گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان ضروری است مردم موارد بهداشت فردی و عمومی ونیز توصیه های بهداشتی ونیز در خانه ماندن را بیش از پیش در جهت پیشگیری از شیوع این بیماری جدی بگیرند.غلبه بر ویروس کرونا نیازمند مسئولیت پذیری و مشارکت‌ اجتماعی است.
رئیس دادگستری شهرستان زیرکوه گفت: شهروندان نقش مهمی در برنامه های مبارزه و غلبه بر کرونا دارند و باید مسئولان امر را در اجرای برنامه های ستاد یاری نمایند.
عبداله زاده در این رابطه، اظهار داشت: هرگونه تخلف و جرمی را که باعث شیوع بیماری کرونا می شود را جهت بررسی و رسیدگی متولیان امر، گزارش نمایند.
رئیس شورای پیشگیری از جرم دادگستری شهرستان بیان نمود برای رسیدگی دقیق و به هنگام، ضروری است آدرس دقیق محل وقوع تخلف، منطقه یا محله، خیابان، کوچه، پلاک، طبقه و هر مشخصه دیگری که موجب دستیابی سریع به محل مورد ونیز شناسایی افراد مورد نظر می شود در ابتدای گزارش درج شود و به دادستانی شهرستان ونیز سامانه پیامکی که از طریق ستاد کرونا شهرستان اعلام شده است
10005625633444
جهت پیگیری و برخورد قانونی ارسال گردد و همچنین موضوع گزارش نیز به صورت موردی و دقیق ذکر شده باشد و از ارسال گزارش به صورت مبهم یا کلی اجتناب شود.
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان زیرکوه اظهار داشت: برای بعضی از افراد متخلف نیز پرونده تشکیل شده است ودر حال رسیدگی میباشد .
وی بیان داشت : همه آحاد جامعه باید با مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی مسئولین امر را در مدیریت و غلبه بر ویروس کرونا یاری نمایند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا