عمومی

محفل انس با قرآن کریم در زیرکوه برگزار می شود

محفل انس با قران در مسجد جامع حاجی آباد زیرکوه با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و کمیته امداد حضرت امام (ره) زیرکوه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر،محفل انس با قران کریم در مسجد جامع حاجی آباد زیرکوه با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و کمیته امداد حضرت امام (ره) زیرکوه برگزار می شود.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه با بیان این خبر افزود: این محفل قرآنی شنبه 14/11/1396 بعد از نماز مغرب وعشاء در مسجد جامع حاجی آباد با همکاری روحانی مسجد ، امور فرهنگی ، کمیته امداد حضرت امام ره و اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه برگزار خواهد شد.
وی به نقش قرآن در پروزی انقلاب اسلامی اشاره و گفت: پیروزی شگفتی آفرین انقلاب اسلامي ايران، یکی از مصادیق بارز نصرت الهی و نمود بارز: «…إنَّ اللهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَومٍ حَتّى يُغَيِّروا ما بِأنفُسِهِم…» بود که حاصل جان فشاني هاي ملت مسلمان ايران براي تحقق حكومت حق و عدل قرآن بود. حرکتی عظیم که در آن، بزرگ مردي قرآن شناس و عامل به قرآن در پیکره ملتی به استثمارکشیده شده، روح ایمان و مجاهدت برای احیای آرمان ها و ارزش های الهی را دمید تا با هدايت او و بیداری ملت، انقلابي تحقق يابد که منادي و زمينه ساز برپايي حاكميت فرهنگ قرآن بر پهنه گيتي باشد.
تلاوت آیات نورانی وحی ، سخنرانی با موضوع دهه مبارک فجر و فاطمیه ،‌اجرای تواشیح و تقدیر از تعدادی از شرکت کنندگان از برنامه های دیگر این مراسم معنوی خواهد بود.
مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی ره زیرکوه نیز در خصوص این محفل قرآنی گفت: طرح ترنم نور در روستاهای گزخت ، بارنجگان ، شاهرخت ، افین برگزار شده یا در حال برگزاریست و محافل قرآنی نیز در سرلوحه کار امور فرهنگی این اداره قرار گرفته است .
ضیا الدین فارابی خاطرنشان کرد:قرآن راه و رسم خوب زندگی کردن را به ما می آموزد و لذا بر ما واجب است که در راستای تعمیق باورهای قرآنی و مذهبی در جامعه تلاشی روزافزون داشته باشیم.
وی با بیان اینکه قرآن، تنها چراغ همیشه روشن هدایت بشر است، در زمینه برگزاری محافل قرآنی اعلام آمادگی کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا