عمومی

مدیریت جهادی وانقلابی ، کلید قفل مشکلات نظام

حجت الاسلام نظری استاد حوزه علمیه حاجی آباد در یاداشتی وارده به پایگاه خبری زیرکوه نیوز، به موضوع حل مشکلات نظام در سایه مدیریت جهادی و انقلابی پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام نظری استاد حوزه علمیه حاجی آباد در یاداشتی وارده به این پایگاه خبری، به موضوع حل مشکلات نظام در سایه مدیریت جهادی و انقلابی پرداخته است.
متن این یادداشت بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وقتی این خبر از رسانه ها منتشر شد که سپاه پاسداران ، به مدت یک ماه و اندی ، ۸۱۰۰ کانکس ساخته وبعد از انتقال آن را در مناطق زلزله‌زده غرب کشور ، برای خانواده های زلزله زده ، نصب وجاسازی نموده و اتمام ماموریت خود را بعد از آن اعلام نمودند این تلقی در وجود هر ایرانی به باور ویقین تبدیل شد که هرکجا کار ، بدست نیروهای جهادی وانقلابی قرار گرفت وبه آنها اعتماد شد شاهد موفقیت‌های چشمگیر و درخور تحسین بوده‌ و شگفتی‌ساز بوده‌ایم.
فراموش نکرده ایم که سخت‌ترین تحریم‌ها در دنیا از سوی استکبار جهانی از اول انقلاب برما وارد شده است جنگ نابرابر هشت ساله که رد پای حدود 100 کشور از شرق و غرب در آن دیده شد و از دهها کشور اسیر گرفته شد بر ما تحمیل شد. ، ، خشن ترین عملیاتهای تروریستی علیه مردم و نظام ما شکل گرفت. که به فاصله کمتر از دو ماه ، سه قوه کشور به‌دست تروریست‌های منافق از بین رفتند
اما چه چیزی باعث شد کشتی انقلاب از میان این همه توطئه ها و دسیسه ها فائق آید وامواج سرکش معضلات ومشکلات را کنارزند و خود را به ساحل نجات رساند آیا چیزی جزء روحیه جهادی وانقلابی مسولین ومردم ، سبب پیروزی نظام اسلامی بوده است ؟
متاسفانه امروزه باید یه یک حقیقت تلخ اعتراف کرد چرا نظام اسلامی که در عمر حدود 40 ساله‌ خود منشأ تحولات شگرف وحیرت انگیز بوده ودر شکل‌گیری انقلاب و قیام مستضعفین علیه استکبار جهانی نقش اساسی داشته ، دچار این حجم از مشکلات و موانع وفساد اداری شود ؟ که نه در شأن و منزلت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، نه با ظرفیت‌های کشور سازگار است و نه از سوی ملت مقاوم و نستوه ایران پذیرفتنی است.
نظامی که درحوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، علمی، فرهنگی و… منشأ تحولات شگفتی سازی در دنیا بوده است
کشوری که که تنها یک درصد از جمعیت جهان را دارد، و در مقابل بیش از 6 درصد از منابع جهان را دراختیار دارد، به گونه ای که این ظرفیت‌ها و منابع موجود در کشور بیش از 400 میلیون نفر را پوشش می‌دهد چرا دولتمردان آن در اداره 80 میلیون نفر با این حجم از مشکلات ومعضلات مواجه هستند.؟؟
چرا باید گره های کور دراشتغال و معیشت مردم اینگونه ملت را دچار سرخوردگی ودل آزردگی کند که در کف خیابان بدنبال خواسته های مشروع خود باشند ؟؟
سیزده ملیون دختر وپسرجوان این مملکت ، به چه علت جرات ازدواج در خود نمی بینند ؟؟
آمار طلاق وجدایی از چه روی هر روز افزونتر از روز قبل می شود ؟؟
چرا درپیشرفت‌های علمی که گوی سبقت را از دیگران ربوده بودیم اکنون دچار توقف شده ایم ؟ ورنگ وبویی از رونق علمی سابق در کشور دیده نمی شود ؟؟
آیا این ناکارآمدیها محصول فراموش کردن وکنار گذاشتن فرهنگ و روحیه جهادی از سوی مسئولین نیست ؟؟
به یقین گیر وگره کاردر همین جاست هر چه مسئولان ما از روحیه انقلابیگری و مدیریت جهادی فاصله بگیرند حجم مشکلات ومعضلات نظام انباشته تر می گردد وبه عکس هرچه این نوع مدیریت بیشتردر میان مسئولین نهادینه شود ضربه پذیری نظام از سوی بدخواهان کمتر و پتانسیل حل مشکلات مردم بیشتر می گردد
مقام معظم رهبری در همین زمینه در جمع دانشجویان فرمودند: «… علاج مشکلات این کشور، چه مشکلاتی که امروز داریم، چه مشکلاتی که بعدها خواهیم داشت و حل این مشکلات در گرو جوشیدن اراده ملت است ؛ از درون ملت بایستی اراده، استقامت، عزم راسخ، ایستادگی بجوشد، آنچه من روی آن تکیه می‌کنم روحیه انقلابیگری است، این روحیه باید حفظ شود. معنای روحیه انقلابی چیست، معنایش این است که یک انسان انقلابی شجاعت دارد، اهل اقدام است، اهل عمل است، ابتکار می‌ورزد، بن‌بست‌شکنی می‌کند، گره‌گشایی می‌کند، از چیزی نمی‌ترسد، به آینده امیدوار است.»
حاجی اباد مورخه -جمعه 29 \10\96

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا