عمومی

مراسم زیارت حضرت رسول از بعید در زیرکوه برگزار شد

همزمان با سالروز رحلت پیامبر رحمت و امام حسن مجتبی(ع)،مراسم زیارت حضرت رسول از بعید در زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همزمان با سالروز رحلت پیامبر رحمت و امام حسن مجتبی(ع)،مراسم زیارت حضرت رسول از بعید در مسجد جامع شهر حاجی آباد برگزار شد.
امام جمعه زیرکوه در ابتدای این مراسم،با اشاره به هفته وقف و تشکر از ادارات تبلیغات اسلامی،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،اداره اوقاف و امور خیریه و کسانی که در برگزاری این مراسم نقش داشته اند با اشاره به هفته وقف،اظهارداشت: وقف فانی را باقی می نماید و همه مومنین سعی نمایند موقوفاتی از خود به یادگار بگذارند.
حجت الاسلام مرتضائی نیا در ادامه بااشاره به شهادت امام مجتبی (ع )خاطرنشان کرد: امام حسن ع مظلوم و در خانه خودشان هم غریب بودند حتی در جمع افراد صمیمی شان زره بر تن می کردند تا ایشان را ترور نکنند واکنون نیزآن حضرت قبرش زائر ندارد و این شدت مظلومیتش را می رساند.
امام جمعه زیرکوه سپس با اشاره به رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام (ص) با استناد به فرمایشی از امام علی (ع )در خصوص مصیبت بزرگی که با رحلت پیامبر ص بر عالم حاکم شد گفتـ امام علی ع امت اسلام را مصیبت زده توصیف نموده و فرمودند با فوت ایشان رشته ای قطع شد که با مرگ هیچ موجودی قطع نشده است.
وی ادامه داد :با وجود نبی مکرم اسلام مردم دو امان نامه داشتند که عبارت از نبود عذاب الهی برای مسلمانان با وجود ایشان و توبه بود که پس از رحلت پیامبر فقط راه توبه برای مردم باز است.
حجت الاسلام مرتضائی نیا با بیان اینکه خداوند برای پیامبرش خیلی احترام قائل است به معنای اسامی و القاب پیامبر اسلام پرداخت و افزود: متاسفانه امروز یکی از موارد اسلام که جزو شعائر می باشد و مورد غفلت واقع شده همین اسامی است که مردم بجای اینکه اسامی فرزاندانشان را القاب و اسامی اهل بیت بگذارند اسم بعضی بازیگران خارجی و اراذل و اوباش غربی می گذارند.
حجت الاسلام مرتضائی نیا تصریح کرد: صلوات بر پیامبر از بین برنده گناهان است و وقتی صلوات می فرستیم با پیامبر خدا عهد و پیمان می بندیم .
وی اذعان داشت: معاویه و بنی امیه میخواستند آل محمد را صلوات حذف کنند که امام سجاد برای اینکه ثابت کند صلوات بدون آل معنایی ندارد هر دعایی را با صلوات بر محمد و در قالب دعا پیام رسانی کردند.
همکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا