عمومی

مراسم شب شهادت امام موسی کاظم (ع )در مسجد فاطمه الزهرا حاجی آباد برگزار شد

مراسم شب شهادت امام موسی کاظم (ع )در مسجد فاطمه الزهرا حاجی آباد برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همزمان با شب شهادت هفتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت،مراسم شب شهادت امام موسی کاظم (ع )در مسجد فاطمه الزهرا حاجی آباد برگزار شد.
حجت الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در این مراسم با اشاره به روز هنر اسلامی،گفت: شهیدآوینی هنر را یاد بهشت میداند و میگوید هنر نوحه انسان در فراق هنر زبان قربت آدم در فراق دارالقرار است حدیث و شیدای حق است.هنر غرب حدیث نفس است نه حدیث حق .
وی ادامه داد: آنچه انسان را به خدا و بهشت نزدیک کند هنر است و هنرمند کسی است انسان را به بهشت نزدیک کند.
حجت الاسلام اسماعیلی با تسلیت ایام شهادت امام موسی کاظم، گفت:ایشان بخاطر صبر زیادشان و به دلیل اینکه خشمسان را فرو میبردند لقب کاظم را گرفتند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه با اشاره به صفت فرو بردن خشم،در امام کاظم(ع)،گفت: امروز متاسفانه این صفت در بین ما خیلی کم شده است آمار زیاد طلاق و کینه ها بخاطر اینست که آستانه صبرمان را تقویت نکردیم.اگر شیوه زندگی اهل بیت را در زندگی پیاده کنیم زندگی ما متحول خواهد شد.
وی تصریح کرد: خداوند پیامبر می فرماید خذ العفو به تو تهمت می زنند ببخش و درادامه می فرماید وامر بالعرف یعنی به او اگاهی بده و اعرض عن الجاهلین از انسانهای ناآگاه هم بگذر
وی ادامه داد: این صفت امام کاری کرد که هارون هم به ایشان احترام میگذاشت و در پاسخ مامون در علت این احترام گفت موسی بن جعفر امام برحق و من امام امت بر زور هستم.
روحانی مسجد فاطمه الزهرا س در پایان گفت: ایشان چندین مرحله به زندان افتادند . هر مرحله ای هم که آزاد می شدند با دلیل آزاد می شدند .
مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه حسادت یکی از خویشان را عامل شهادت آن امام عنوان کرد.
در پایان محمد رضا سپهری نایب رئیس کانون مداحان شهرستان به مرثیه سرایی پرداخت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا