عمومی

مردم در انتخاب خود آزادند/تغییرات سیاسی در برخی ادارات پسندیده نیست

امام جمعه موقت زیرکوه باانتقاد از تغییرات سیاسی در برخی ادارات، گفت: در تغییرات و انتصابات باید شایسته سالاری ملاک قرار گیرد و این تغییرات نابجایی که در برخی ادارات به خاطر مسائل سیاسی و جناحی صورت می گیرد پسندیده نیست.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن ارمغان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زیرکوه در جمع نمازگزاران شهر حاجی آباد،اظهار داشت:ایام ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای کمک به فقرا و نیازمندان است.
امام جمعه موقت زیرکوه با اشاره به اهمیت شبهای قدر،خاطرنشان کرد: سرنوشت انسان برای یک سال در شبهای قدر نوشته می شود و در شب بیست و سوم رمضان به امضای خداوند متعال می رسد.
وی در خطبه دوم با تاکید بر تقوی الهی به مناسبت های هفته جاری و سالروز تشکیل جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت:جهاد کشاورزی یک نهاد انقلابی بسیار فعال است که در اوایل انقلاب در همه عرصه ها حضور داشت.
ارمغان با اشاره به شهادت دکتر چمران گفت: این شهید والامقام راه خود را به دور از هیچ گروه سیاسی انتخاب کردو کارهای بسیار مهمی انجام داد.
وی به تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی به دستور امام خمینی ره اشاره کرد و بیان داشت: این نهاد تشکیل شد تا علما و روحانیت توسط ان در شهرها و روستاها به تبلیغ بپردازند.
امام جمعه موقت زیرکوه با انتقاد از کم توجهی به نهادهای فرهنگی، اذعان داشت:سازمان تبلیغات اسلامی با کمترین بودجه کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد .
ارمغان با اشاره به حمله کور تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی ره گفت: عربستان سعودی حمایت خود از این تروریست ها حمایت کردند و خواستار ادامه این حملات به ایران اسلامی شدند.
وی با تقدیر از دلاورمردی های نیروهای نظامی،خاطرنشان کرد: نیروهای جان برکف سپاه و نیروی انتظامی در این ماجرا بادورود و عمل به موقع به این ماجرا خاتمه دادند که این جای تقدیر و تشکر دارد.
ارمغان با اشاره به مساله انتخابات ،تاکید کرد:دوران رقابت انتخاباتی به پایان رسیده است و همه کسانی که در این انتخابات رای داده اند،رای به نظام و اسلام داده اند بنابراین باید دوران رقابت انتخاباتی را تمام شده بدانیم و همه با هم در کنار هم برای پیشرفت شهرستان تلاش کنیم.
وی باانتقاد از تغییرات سیاسی در برخی ادارات، گفت: در تغییرات و انتصابات باید شایسته سالاری ملاک قرار گیرد و این تغییرات نابجایی که در برخی ادارات به خاطر مسائل سیاسی و جناحی صورت می گیرد پسندیده نیست.
امام جمعه موقت زیرکوه تاکید کرد: انتخابات آزاد است و همه کاندیداهایی که در شورای نگهبان تایید شده اند مورد احترامند بنابراین هر کس به هر کاندیدایی که دوست دارد می تواند رای دهد، اما برخی اقدامات بعد از انتخابات پسندیده نیست.
ارمغان تصریح کرد: اقدام کسانی که در انتخابات رای نیاوردند و برخی تخلفات انتخاباتی را از مسیر قانون پیگیری کردند جای تشکر دارد اما متاسفانه در سال ۸۸ همه شاهد قانون شکنی عده ای بودیم و خسارت های فراوانی به کشوروارد شد.
امام جمعه موقت زیرکوه با اشاره به روز جهانی قدس ،تاکید کرد: ان شاء الله شاهد حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس باشیم و امیدواریم به زودی خواسته امام راحل برآورده شود.
وی با تسلیت سالروز شهادت امام علی ع گفت: یکی از خصوصیات بارز آن حضرت ساده زیستی ایشان بود اما متاسفانه امروز در زندگی اکثر افراد تجمل گرایی دیده می شود و از ساده زیستی خبری نیست.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا