عمومی

مرزبانان هیچگاه از همکاری و تعامل با مرزنشینان بی نیاز نیستند

جانشین هنگ مرزی گزیک گفت: ما مرزبانان هیچگاه از همکاری و تعامل با مرزنشینان بی نیاز نیستیم چرا که انجام فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جوامع مستلزم بستر امنیت است و ما در جهت تامین امنیت دست نیاز به سوی همه مرزنشینان عزیز دراز می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، سرهنگ عزیزالله رضایی در جمع نمازگزاران جمعه شهر حاجی آباد باتنسلیت ایام عزاداری اهل بیت و تبریک آغاز هفته نیروی انتظامی، به شعار امسال ناجا اشاره کرد واظهارداشت:امنیت مقوله ای است که اولین مولفه زندگی در اجتماع است و مرزبانان ما با تمام توان با خدمات شبانه روزی خود با استفاده از سیستم های الکترونیکی و اپتیکی به طور شبانه روزی به وظیفه اصلی خود که تامین و مراقبت از مرز است مشغول هستند.
جانشین هنگ مرزی گزیک خاطرنشان کرد: این نوید را به مردم مرزنشین شهرستان زیرکوه می دهیم که مرزبانان غیور ما در مقابله با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر و انجام فعالیت های مربوط به قرارداده و پوتوکل های مرزی و استیفای حقوق مرزنشینان لحظه ای درنگ نکرده و با تمام توان مشغول انجام وظیفه هستند و خواهند بود.
وی تصریح کرد: سفر سال گذشته فرماندهی مرزبانی به استان خراسان جنوبی برکات زیادی برای مردم مرزنشین داشت و از جمله این برکات این است که قرار است سه بازارچه مرزی یزدان،‌میل 73 و دوکوهانه که در حال حاضر منفعل است ، بخشی از زیرساخت های آن آماده می شود و از این وضعیت خارج شود.
سرهنگ رضائی بیان داشت:مرزبانی استان خراسان جنوبی در مجاورت کشور افغانستان و با 465 کیلومتر مرز مشترک با این کشور بحران زده دارای مرزی بسیار امن و امنیتی پایدار است و این امنیت پایدارمرهون همکاری مردم مرزنشین با مرزداران غیور این استان است.
جانشین هنگ مرزی گزیک اذعان داشت: ما مرزبانان هیچگاه از همکاری و تعامل با مرزنشینان بی نیاز نیستیم چرا که انجام فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جوامع مستلزم بستر امنیت است و ما در جهت انجام این وظیفه یعنی تامین امنیت دست نیاز به سوی همه مرزنشینان عزیز دراز می کنیم.
وی گفت: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر جهت تکمیل کادر مرزبانی ، نیاز به افراد واجد شرایط تحصیل کرده دارد که این افراد می توانند جهت ثبت نام به هنگ مرزی گزیک و مرزبانی استان مراجعه نمایند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا