عمومی

مسؤولان باید با عزم جدی‌تر برای اشتغال ورود کنند/مدیران از حرف های دل مشغول کننده بپرهیزند

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مدیران از حرف های دل مشغول کردن بپرهیزند،گفت:مسؤولان باید با عزم جدی‌تر برای اشتغال ورود کنند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،محمدمهدی مروج‌الشریعه صبح امروز در ستاد راهبردی مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان‌جنوبی در شهرستان زیرکوه، اظهار داشت:موج زدن فقر و ثروت در کنار هم مایه تاسف است و نشان دهنده یک آوای نامناسب است و امید است که برای مکانی که فقر و ثروت در کنار یکدیگر موج می‌زند به نتایج کاربردی برسیم.
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:برای اینکه از این حجم گرفتاری و مصیبت در کنار پتانسیل ها و نعمت های خدادای رهایی پیداکنیم یک کلمه نیاز دارد و آن یک کلمه که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، بودن مدیریت جهادی و انقلابی در ذات و افکار مدیران است.
وی یادآور شد: وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند مدیریت انقلابی و جهادی این مهم برای تمام مسؤولان صدق می‌کند و اگر آن را آویزه گوش و در صفحه عمل خود قرار دهیم کافی است.
مروج‌الشریعه گفت: اگر باور انقلابی و مردمی داشته باشیم برای صندلی‌ها، جایگاه شأنیتی قائل نبوده چرا که آنچه به مدیران ارزش می‌دهد خدمت به مردم است.
وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات مردم یک کلمه به نام پیگیری لازم دارد، افزود: آمدن وزرا هر چند خوب بوده ولی کلید حل مشکل به دست خود مدیران و عزم جدی برای رفع مشکلات مردم است.
استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: امروز تعریف پروژه‌ها نیازمند همت عالی و افق‌های فکری را والا دیدن، است.
مروج‌الشریعه با اشاره به اینکه مدیریت انقلابی و جهادی به معنای یک جمع همگون و دلسوز و همراه برای آبادانی است، اضافه کرد: برای رسیدن به این امر پیگیری و عزم جدی لازم است.
وی با بیان اینکه باید با این تفکر همراه نماینده دولت در استان باشید، یادآور شد: همت عالی برای رفع مشکلات مردم تنها راه است و از حرف‌های حاشیه برای مشغول کردن مردم باید پرهیز شود.
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه باید همت برای رفع کار مردم داشته باشیم، اضافه کرد: متأسفانه مردم را هم به دنبال افکار پوچ خود می‌کشانیم که این امور در فردای قیامت از ما سؤال می‌شود.
مروج‌الشریعه به نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس‌جمهور مبنی بر جهانی شدن سه محصول کشاورزی خراسان‌جنوبی از جمله زعفران، زرشک و عناب اشاره کرد و افزود: برای استفاده از این ظرفیت‌ها نیاز به مدیریت انقلابی و جهادی داریم.
وی خطاب به مدیران استان و این شهرستان تصریح کرد: اگر جز در مدار پیگیری بخواهید کار کنید بهتر است صندلی‌های خود را ترک کنید.
استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: باید همچنان که برای سرنوشت خانواده خود دغدغه دارید برای رفع مشکلات مردم دغدغه‌مند باشید.
مروج‌الشریعه با بیان اینکه نباید تکلیف یک عده‌ای باقی بماند و به هر طریقی باید مشکلات مردم پیگیری و حل شود، افزود: متاسفانه گاهی اوقات قانون غلط به درستی اجرا می‌شود در حالی که برآیند قانون گره‌گشایی از کار مردم است و باید این قانون‌ها توسط نمایندگان اصلاح شود.
وی ادامه داد: کسی که با مردم صادقانه عمل نکرد در همین دنیا اثرش را می‌بیند.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهرستان زیرکوه با نعمت‌های قابل توجهی مواجه است، افزود:باید استعدادهای انسانی و به‌ویژه نسل جوان دیده شود.
مروج‌الشریعه با بیان اینکه ظرفیت‌هایی که دولت تدبیر و امید برای اشتغال و تولید قرار داده بسیار خوب بوده که باید از این فرصت‌ها و امکانات استفاده کنیم، یادآور شد: کار شدنی بوده و ضعف از ما مدیران بوده که همت و پیگیری لازم دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای بخش معدن ما کمک می‌کنیم اما به شرط اینکه خام‌فروشی نشود و گره‌گشایی از مسائل شهرستان کند و شرط اصلی این است که عمده منافع آن باید دوباره وارد این شهرستان شده و در راستای رفع مشکلات مردم استفاده شود.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نرخ بیکاری ١٢.١ درصد زیبنده شهرستان زیرکوه نبوده که راهکار دارد، گفت: اشکال ما این است که در چرخ دنده‌های قانون گیر می‌کنیم.
مروج‌الشریعه افزود: گیاهان دارویی، اقتصاد مرز، گردشگری و معدن از محورهای توسعه این شهرستان بوده که آماده است.
استاندار گفت:مدیران بدانند اگر جز بر مدار پیگیری می خواهید کار کنید باید صندلی خود را ترک کنید چون این اوج ظلم عینی به مردم است.
وی تصریح کرد:ستاد اقتصاد مقاومتی در ده شهرستان استان تمام شد اما در دور دوم که از فروردین آغازخواهد شد روش ها متفاوت خواهد بود،بنابراین مسؤولان باید با عزم جدی‌تر برای اشتغال ورود کنند.
استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: برخی از معضلات ما در استان در سازمان‌های ملی گیر بوده که پیگیری را لازم دارد.
مروج‌الشریعه افزود: دستور مؤکد برای رفع مشکلات زمین مردم شهر حاجی‌آباد را به اداره راه و شهرسازی استان داد و افزود: اعتبارات لازم در بودجه ٩٧ برای رفع مشکلات روستاییان داده شود چرا که مولد روستاها اقتصاد پایه است که در دست روستاییان است.
وی یادآورشد: باید به مشکلات تک تک روستاییان رسیدگی کرد چون پایه اقتصاد دست روستاییان است و باید این کلنی های اقتصاد در روستاها حفظ شوند.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه‌ای شرق کشور در این شهرستان با توجه به ظرفیت موجود ایجاد و راه‌اندازی شود، یادآور شد: شرکت آب منطقه‌ای باید آب مورد نیاز در این زمینه را در اختیار مجتمع‌ها قرار دهد.
مروج‌الشریعه ادامه داد: با ایجاد این مجتمع‌های گلخانه‌ای باید به دنبال فرآوری و صادرات محصولات باشیم.
وی با اشاره به اینکه هر صنعتگری که برای سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی این شهرستان سرمایه‌گذاری نماید باید زمین از طریق سازمان همیاری شهرداری به آن‌ها واگذار شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا