عمومی

مسؤولان در آستانه امتحانات دانش آموزان،سیاسی بازی را کنار بگذارند/مسؤولان اجرایی انتخابات امانت مردم را حفظ کنند

امام جمعه زیرکوه گفت: در آستانه امتحانات دانش آموزان هستیم بنابراین از مسؤولان آموزش و پرورش می خواهیم مراقب باشند و کارهای سیاسی را کنار بگذارند تا بچه های مردم با آرامش درس بخوانند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز؛حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروزدرخطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد ،با تسلیت حادثه معدن گلستان به خانواده جانباختگان این حادثه، اظهارداشت:از مسؤولان می خواهیم تا خانواده های جانباختگان این حادثه را حمایت کنند.
امام جمعه زیرکوه شهادت مرزبانان ایران اسلامی در مرز میرجاوه را به خانواده این عزیزان تبریک و تسلیت گفت و خواستار برخورد قاطع با عاملان حادثه شد.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو،خاطرنشان کرد: اولویت اول حضور با شکوه مردم پای صندوق های رای است و ایمان داریم که این حضور باشکوه خواهد بود.
مرتضائی نیا ،اذعان داشت: دشمنان از مدت ها قبل برنامه ریزی می کنند تا انتخابات را مهندسی کنند، اما مردم با بصیرت، با هوشیاری خود فرد اصلح را انتخاب خواهند کرد و جواب این فضولی هارا خواهند داد.
وی با تاکید بر انتخاب اصلح، به ویژگی های فرد اصلح اشاره کرد و گفت: فرد اصلح کسی است که در موضوع مشکلات معیشتی مردم هم برنامه داشته باشد و هم خستگی ناپذیر باشد.
امام جمعه زیرکوه ادامه داد: فرد اصلح باید جنگ فرهنگی دشمن را باور داشته باشد و در مقابل هجمه های فرهنگی برنامه داشته باشد.
مرتضائی نیا دشمن ستیزی و دشمن شناسی را از ویژگی های دیگر فرد اصلح برشمرد و خاطرنشان کرد:به امام راحل (ره) آمریکا شیطان بزرگ است و آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند بنابراین ما اینگونه رئیس جمهوری می خواهیم که اگر مقامات آمریکائی در هر سطحی بخواهند کشور ما را تهدید کنند در همان سطح پاسخ مستحکمی را در مقابل آنها داشته باشد.
امام جمعه زیرکوه اذعان داشت: رئیس جمهوری اصلح است که قانون مدار باشد نه وام مدار و حزب مدار و خویش و قوم مدار بلکه فقط قانون را ببیند و تبعیت از قانون داشته باشد بنابراین مردم باید شرایط را ببینند و ملاحظه کنند که کدامیک از کاندیداها پای بند به قانون هستند و مر قانون را عمل می کنند.
مرتضائی نیا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع کارگران،اظهارداشت:مقام معظم رهبری صحبت های بسیار ارزشمندی را در این دیدار بیان کردند که اینها جای تحلیل و بررسی دارد .
امام جمعه زیرکوه گفت:به فرموده رهبر معظم انقلاب، اینکه کسانی می گویند ما سایه جنگ را از سر لت ایران دور کردیم این تصور نادرستی است بلکه آنچه سایه جنگ را در طول این سالها از سر میلت ایران برداشت،حضور پررنگ مردم ایران اسلامی در صحنه های مختلف بود بنابراین اینکه گفته می شود ما سایه جنگ را برداشتیم و برجام سایه جنگ را برداشت حرف های درستی نیست.
مرتضائی نیا ادامه داد:مقام معظم رهبری تاکید کردند که مردم سرسری به مساله انتخابات نگاه نکنند بلکه در انتخاب خود نهایت دقت را داشته باشند زیرا 4 سال می خواهیم کشور را به یک شخصی بسپاریم بنابراین باید پرونده های افراد را بررسی کنیم تا فردای قیامت شرمنده نباشیم.
وی به مسؤولان دولتی و برگزار کنندگان انتخابات توصیه کرد:رای مردم امانت است،بنابراین امانت مردم را حفظ کنید.
مرتضائی نیا با بیان اینکه قانون ،قانون است و برای همه یکسان است،گفت:رای مردم امانت است و اگر کسی به آن تعرض کرد بداند هیچ کس از عهده حق الناس برنخواهد آمد.
امام جمعه زیرکوه اذعان داشت:شنیده می شود کسانی که برگزاری انتخابات را بر عهده دارند چه در شهرستان ما و چه در جاهای دیگر در افتتاح های ستادها را شرکت می کنند و با این کار خود سلامت انتخابات را به خطر می اندازند.
وی با تاکید بر اینکه مسؤولان اجرایی انتخابت مراقب باشند،گفت: اینها مجری انتخابات هستند و کسی که مجری انتخابات است با ید طوری عمل کند که مردم نفهمند نه اینکه این طرف و آن طرف بروند.
مرتضائی نیا خاطرنشان کرد:برخی دستگاههای دولتی سراپا تلاش شده اند و یک ستاد انتخاباتی شده اند برای یک کاندیدای خاص ، اینها با چه مجوزی از امکانات دولتی که به عنوان امانت در دست آنهاست استفاده می کنند؟ و توهین هم می کنند.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه مسؤولان زیر ذره بین مردم هستند،تاکید کرد: اینها مراقب باشند چون مردم آگاه هستند و این مسائل را می بینند.
مسؤولان آموزش و پرورش سیاسی بازی را کنار بگذارند
وی بیان داشت: در آستانه امتحانات دانش آموزان هستیم بنابراین از مسؤولان آموزش و پرورش می خواهیم مراقب باشند و کارهای سیاسی را کنار بگذارند تا بچه های مردم با آرامش درس بخوانند.
مرتضائی نیا خاطرنشان کرد: آنچه برای مهم است حفظ نظام و حفظ آرمانهای نظام است ،
امام جمعه زیرکوه با اشاره به اینکه، قانون برای همه یکسان است،گفت: تریبون نماز جمعه تریبون نظام و انقلاب است و اگر از این تریبون برای کسی تبلیغ شد جرم و تخلف است اما امام جمعه در طول هفته در اختیار خودش است بنابراین کسانی که حرف هایی در این مورد می زنند قانون را مطالعه کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا