عمومی

مسجد پایگاه بزرگ بسیج فرهنگی،بصیرت و سیاست است

امام جمعه زیرکوه گفت: مسجد پایگاه بزرگ بسیج فرهنگی،بصیرت و سیاست است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام مرتضائی نیا ظهر امروز در كارگاه آموزشي مسجد طراز انقلاب اسلامي و در جمع خادمین و هیات امنای مساجد شهرستان زیرکوه،اظهارداشت:مسجد پایگاه بزرگ بسیج فرهنگی،بصیرت و سیاست است.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری مسجد مظهر پیوستگی فرد و جامعه و نیز دنیا و آخرت است و امامان جماعت باید برای یاران امام زمان که در مساجد حضور می یابند وقت بگذارند.
مرتضائی نیا اذعان داشت:در مسجد همچنانکه به مسائل دینی و اخروی پرداخته می شود باید به مسائل اجتماعی و دنیوی نیز پرداخته شود و در حقیقت برای اینکه ببینیم مسجد طراز انقلابی چگونه است باید بذانیم مساجد در زنان حضرت رسول اکرم چگونه بوده است.
وی تصریح کرد:با نگاهی به تاریخ صدر اسلام می بینیم که مساجد کانون عبادت،کانون سیاست و کانون مسائل سیاسی و اجتماعی بوده و علاوه بر آن بعد آموزشی ، اطلاع رسانی ،تذهیبی و تربیتی نیز داشته است.
امام جمعه زیرکوه بیان داشت:دشمن هیچگاه بیکار ننشسته و مدام در حال توطئه و نقشه ریزی فکری،سیاسی و اجتماعی است بنابراین بزگویی برکات و ثمرات انقلاب به نسل جوان در مساجد ضروری است.
مرتضائی نیا با بیان اینکه بسیاری از این موارد در حال حاضر در مساجد ما به دست فراموشی سپرده شده است،تاکید کرد:این وظیفه فعالان مساجد است که این موارد را دوباره احیا کنند.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه در بعد اجتماعی مساجد مهمترین پایگاه اجتماعی بود،ادامه داد:آگاهی در احوال همدیگر،شناسایی و کمک به مستمندان،شناسایی استعدادها و تقدیر از نخبگان،شناسایی جانبازان ، ایثارگران و شهدای محل و بزرگداشت آنها از جمله مسائل اجتماعی است که می شود در مساجد به آن پرداخت.
وی خاطرنشان کرد:چه اشکالی دارد فضای مسجد در اختیار کارهای عام قرار گیرد و فرزندان ما در فضای مسجد مطالعه کنند و درس بخوانند و یا عقد دو زوج جوان در مسجد و در خانه خدا بسته شود.
مرتضائی نیا گفت: همچنین مسؤولان می توانند در مسجد حضور یابند و به مردم اقدامات خود را گزارش دهند و مردم مطالبه گری کنند و اینه نمونه ای از مسجد طراز انقلابی است.
گفتنی است با حضور فرهاد فلاحتی نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ،حجت الاسلام ملايی مسوول مركز رسيدگي به امور مساجد خراسان جنوبی ، دكتر زنگويی از اساتيد دانشگاه و با حضور هيات امنا و خادمين و روحانيون مساجد شهرستان زیرکوه،كارگاه آموزشی مسجد طراز انقلاب اسلامی با موضوع مبانی حکومت اسلامی و ولایت فقیه در مصلی نماز جمعه شهر حاجی آبادبرگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا