عمومی

مسیر شهدا مسیر هدایت و رستگاری است‌/مسئولیت پاسداری از خون شهدا بردوش ماست

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مسیر شهدا مسیر هدایت و رستگاری است‌، گفت: امروز شهدا به این یادواره ها نیاز ندارند بلکه این ما هستیم که برای در راه ماندن به تمسک و توسل به شهدا نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،دکتر کاظمی امشب در یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان زیرکوه با گرامی داشت یاد و خاطر ۳۶ هزار شهید دانش آموز،از برگزار کنندگان این حرکت فرهنگی ارزشمند تشکر کرد و اظهارداشت:اقتدار هر کشوری به یکی از مولفه های قدرتی است که آن کشور بر آن مولفه تمرکز کرده است و هر کشوری بر یک مولفه تمرکز دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:مهمترین مولوفه قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران قدرت فرهنگی است که امروز اقصی نقاط جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و معلمان و جامعه فرهنگیان مهمترین رکن در تقویت این مولفه فرهنگی و در انتقال ارزشهای نظام هستند بنابراین می طلبد نظام ما به این دستگاه فرهنگ ساز توجه ویژه ای بکند.
کاظمی ادامه داد:زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان بنا به فرمایش مقام معظم رهبری کمتر از شهادت نیست بنابراین باید قدر این حرکت عظیم فرهنگی و فضیلت این کار ارزشمند را بدانیم.
وی با بیان اینکه مسیر شهدا مسیر هدایت و رستگاری است‌، گفت: امروز شهدا به این یادواره ها نیاز ندارند بلکه این ما هستیم که برای در راه ماندن به تمسک و توسل به شهدا نیاز داریم.
کاظمی اذعان داشت: شهدا زنده اند و یکی از معناهای زنده بودن ، اثر گذاری است و این اولین ثمره پیوند با شهیدان است و باید این پیوند را محکم کنیم.
یکی از بهترین مسیرها برای انتقال فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس برگزاری همین یادواره هاست .
معاون وزیر گفت:امروز اقتدار نظامی و علمی و استقلال،عزت و سرف و دین و هویت ما مدیون خون شهدا و همین فرهنگ شهادت طلبی و ایثار است و باید این فرهنگ را زنده نگه داریم و منتقل کنیم.
کاظمی بیان داشت:فرهنگ شهادت طلبی و ایثار رایعنی فرهنگ خدامحوری،ولایت پذیری و خدمت بی منت به مردم و اگر قرار باشد امروز ارزشهای نظام را نگه داریم باید این فرهنگ را به نسل چهارم انقلاب منتقل کنیم.
وی اذعان داشت:دشمنان نظام اسلامی بعد از ۴۰ سال با وجود آزمایش همه نقشه ها با شکست مواجه شده است اما دشمن آرام نمی گیرد و برنامه ریزی می کند چون از دست ملت ایران عصبانی است.
کاظمی گفت:این قدرت نظام ،مدیون رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب و حضور آگاهانه مردم در صحنه هاست.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد:بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور یعنی اتحاد و انسجام مردم است و دشمن به دنبال تفرقه بین مردم و مسوولان است بنابراین باید بسیار آگاهانه عمل کنیم تا در دام دشمن گرفتار نشویم.
کاظمی گفت:دشمن معنویت و سبک زندگی ما را هدف قرار داده است و هیچکدام ما از تیررس این نقشه خارج نیستیم بنابراین باید به خودمان برگردیم و به مسیر واقعی نظام و انقلاب برگردیم وگر نه قطعا با بحران مواجه می شویم.
وی بیان داشت:حرکت های فرهنگی در دل خانواده و جامعه مثل همین یادواره شهدا می تواند هدایتگر و چراغ راه باشد بنابراین باید دستبوس کسانی باشیم که این محافل را برگزار می کنند.
کاظمی تاکید کرد:آنچه بر دوش ما به عنوان میراث دار خون هزاران شهید قرار دارد،مسولیت پاسداری از خون شهداست.
گفتنی است یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان زیرکوه با حضور دکتر کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ،دکتر لامعی مدیر کل آموزش و پرورش استان،سرهنگ برات زاده معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضای استان،امام جمعه،فرماندار ،جمعی از مسوولان و حضور پرشور مردم و دانش آموزان شهرستان زیرکوه ، در مسجد فاطمه الزهرا شهر حاجی آباد،برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا