عمومی

مشکل کم آبی روستای حسن آباد زهان حل شد

مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان زیرکوه گفت:در حال حاضر مشکل کم آبی روستای حسن اباد زهان به طور کامل مرتفع گردید.

علیرضا غلامحسینی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز ،اظهارداشت: به علت خشکسالی های متوالی در تابستان و ماه مبارک رمضان امسال به علت افت سطح آب وکاهش آبدهی چاه آب شرب حسن آباد زهان ، اهالی این روستا با مشکل کم آبی مواجه گردیدند بطوری که تامین آب شرب روستا به وسیله تانکر سیار انجام می شد .
مدیر آبفار زیرکوه خاطرنشان کرد:در این راستا مراحل کف شکنی چاه آب شرب در دستور کار قرار گرفت وکف شکنی وکول چاه انجام گرفت و به حمد ا…درحال حاضر مشکل کم آبی در روستای مذکور بطور کامل مرتفع گردیده است.
وی با اشاره به آبرسانی سیار به روستاهای زیرکوه،گفت:در حال حاضر 2 تانکر آبرسان در شهرستان زیرکوه وجود دارد که این دو تانکر به 19 روستا با جمعیتی بالغ بر 3 هزار نفر آبرسانی انجام می دهند.
غلامحسینی اذعان داشت:در سال گذشته 23 روستای شهرستان با تانکر آبرسانی می شد اما 7 روستا از سال 95 تا سال 96 از گردونه آبرسانی خارج گردید ولی متاسفانه به علت تنشهای آبی که وجود دارد،تعداد دو سه روستا مجددا به گردنه آبرسانی سیار افزوده شد.
مدیر آبفار زیرکوه با اشاره به بحران اب در فصل گرم تابستان گفت:مشترکین محترم روستایی از مصرف غیر ضروری خودداری فرمایندوباصرفه جویی در مصرف آب از جیره بندی ، قطع آب وافت فشار جلوگیری کنند تا بتوان از فصل گرم تابستان عبور کنیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا