عمومی

منابع طبیعی یک ثروت ملی است/نگاه مسئولان باید نسبت به مناطق دور افتاده و محروم تغییر کند

فرماندار زیرکوه با بیان اینکه قوانین متعددی در حوزه تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید داشته ایم که به تصویب رسیده است،اذعان داشت:اما مهمتر از قوانین،نگاه ما ست که باید نسبت به این مناطق محروم،دور افتاده و مرزی باید تغییر بکند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الله خانزاده در جلسه تودیع و معارفه مدیر منابع طبیعی زیرکوه،اظهارداشت:منابع طبیعی یکی از موضوعات و حوزه هایی است که ارتباط گشترده ای با مردم داشته و مردم شهرستان به عناوین مختلف ارتباط گسترده ای با این اداره داشته اند.
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد:بیشترین مراجعات ما در یکی دو سال گذشته در فرمانداری شهرستان در خصوص پیگیری موضوعات مربوط به حوزه منابع طبیعی و مشکلات و مسائل مرتبط با این حوزه بوده است.
وی تصریح کرد:منابع طبیعی وظیفه حفاظت و صیانت از عرصه های ملی ،اراضی ملی و جلوگیری از گشترش کویر و بیابان زایی از مسئولیت های عمده این نهاد است که اگر حضور تاثیر گذار این دستکاه نباشد شاهد یک تداخل امور و بی نظمی گسترده ای در سطح جامعه خواهیم بود.
خانزاده ادامه داد: در کناراین موضوع،یکی از مسائلی که شاید بیشتر جامعه و افکار عمومی و خصوصا در مناطق روستایی و شهرستانی که بیش از 80 درصد مردم در روستاها زندگی می کنند،طبیعی است بیشترین ارتباط مردم با زمین است و چون معاش مردم از طریق زمین است ،طبیعی است که مشکات و مسائلی با این دستگاه داشته باشند.
فرماندار زیرکوه ،گفت:بخش عمده ای از مشکلات مردم شهرستان ناشی از کم اطلاعی یا بی اطلاعی مردم بوده است در سالهایی که نقشه برداری انجام شده و حدود اراضی ملی تعیین شده است اما اکنون بعد از ده ها سال می بینیم که مردم متوجه می شوند که حقی داشته اند که الان وجود خارجی ندارد .و اراضی به نام دولت سند خورده است.
خانزاده اظهارداشت:شهرستان زیرکوه یک شهرستان خشک و کم باران است و طبیعی است که در معدود سالهای تر سالی یک سری فعالیت ها توسط کشاورزان به صورت دیم کاری انجام می شده و در سالهای خشکسالی این زمین ها به حال خود رها می شده است والان مردم ادعای مالکیت بر این زمین ها دارند و این نیز یک مشکلی است که در شهرستان با آن مواجه هستیم.
وی بیان کرد:عمده اراضی موجود در حریم حاجی آباد قطعه بندی و توسط مردم فروخته شده اند که این نیز یکی دیگر از مشکلات عمده ای است که در محدوده شهر حاجی آباد وجود دارد و در حال حاضر قریب به 280 پرونده دیگر در شهرستان موجود است که این یکی از انتظارات ماست تا بتوانیم در کوتاه مدت شاهد تعیین تکلیف قطعی پرونده های مطروحه و مفتوحه باشیم.
فرماندار زیرکوه گفت: سالی که در آن به سر می بریم سال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال است بنابراین تمام فعالیت های ما در بخش های مختلف دستگاههای اجرایی و حاکمیتی باید همسو و همراه با سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین قوانین بالادستی باشد.
وی با بیان اینکه قوانین متعددی در حوزه تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید داشته ایم که به تصویب رسیده است،اذعان داشت:اما مهمتر از قوانین،نگاه ما ست که باید نسبت به این مناطق محروم،دور افتاده و مرزی باید تغییر بکند و این باید با تمام وجود لمس کنیم که شرایط که در زیرکوه به عنوان یک شهرستان کمتر توسعه یافته است با شرایط کلان شهرها و شهرهای شمالی و اراضی ملی متفاوت است و مردمی که در اینجا ماندگار شده اند صرفا بخاطر عرق ملی و دوست داشتن وطن است و گر نه هیچگونه دلیلی دیگری پیدا نمی شود بنابراین همه باید کمک کنیم مردم در این شهرستان محروم ماندگار شوند و کسب و کارشان رونق پیدا کند.
خانزاده گفت: منابع ملی و طبیعی میراث آیندگان است و متعلق به ما نیست که آن را مصرف کنیم بلکه باید به عنوان یک میراث برای نسل های بعدی به یادگار بماند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا