عمومی

منتظر اعتبارات استانی و کشوری نباشید/بسته شدن مرز یزدان اشتباه بود

استاندار خراسان جنوبی گفت:ما نمی توانیم شاهد ماجراهای غم انگیز باشیم بلکه باید خود مردم بخواهند و محکم هم بخواهند و چشم امید به اعتبارات استانی و کشوری نداشته باشند،‌هرچند ادارات بالادست هم باید به وظایف خود عمل کنند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، محمد مهدی مروج الشریعه صبح امروز در جلسه ستاد توسعه تعاون زیرکوه،‌اظهارداشت:شما مردم باید این نکته را بدانید که از هیچ جایی هیچ کمکی به شما نخواهد شد و باید تصمیم گرفت با این استراتژی چه باید کرد.
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:بنده از بزرگان این شهرستان انتظاردارم که در اتاق خود نشینند چون متعلق به این منطقه هستند و باید اتاق فکر این شهرستان باشندخصوصا افرادی که در مرکز استان و تهران مشغول به خدمت هستند.
مروج الشریعه با بیان اینکه اصل توسعه با مشارکت مردم است،گفت:هرجا مردم وارد صحنه شدند کار تمام شده است و حتی جنگ تحمیلی را نیز همین مردم اداره و تمام کردند بنابراین در حال حاضر هم مدیرعاملان تعاونی ها بهترین نماد مشارکت مردم هستند.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه همیشه از کمبودها گلایه نکنید،بیان داشت:استعدادهای منطقه را بشناسید و این استعدادها باید به فعلیت دربیاید.
وی با اشاره به بسته شدن بازارچه مرزی یزدان، اذعان داشت:بسته شدن مرز اشتباه بود و بعد از آن نیز پیگیری نشد چون بازارچه مرزی یزدان یکی از بهترین بازارچه های مرزی شرق کشور بود.
استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:ما نمی توانیم شاهد ماجراهای غم انگیز باشیم بلکه باید خود مردم بخواهند و محکم هم بخواهند و چشم امید به اعتبارات استانی و کشوری نداشته باشند،‌هرچند ادارات بالادست هم باید به وظایف خود عمل کنند.
مروج الشریعه خطاب به مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید گفت: تا وقتی منطقه ای مثل زیرکوه با این مقدار محرومیت وجود دارد، اول باید هرچه منبع وجود دارد به این تعاونی ها داده شود و سرریز اعتبارات به مناطق دیگر هدایت شود.
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:تسهیلگران،مشارکت مردم و اتاق فکر باید در کنار هم قرار گیرد و حاکمیت به عنوان مولفه چهارم باید زنجیره های لازم مدیریتی را به هم متصل کند.
وی تاکید کرد: عزم و اراده مردم قطعا مسئولان را هم به شوق خواهد آورد و ان شاء الله تلاش خواهیم کرد به کمک بزرگان، با کمک هم وبا حضور پرشور مردم و نمایندگان مردم،‌در توسعه شهرستان زیرکوه بیش از پیش توفیق داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا