عمومی

مهمترین شعار اربعین حسینی، هیهات من الذله است

امام جمعه موقت گفت: اربعین نشانه قدرت اسلام ، ایمان و نظام و‌نمایش شکوه قدرت به جهانیان است ومهمترین شعار اربعین حسینی، هیهات من الذله است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام احمد اسماعیلی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد با تاکید بر تقوی الهی ،اظهارداشت: زیر بنای همه جهت گیریهای انسان در زندگی فردی واجتماعی انسان عقائد اوست،که برخواسته از تقواست.
امام جمعه موقت زیرکوه با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران،خاطرنشان کرد:ملتی که عشق شهادت در دل کوچک وبزرگش موج می زند از عربده کشی آمریکاو هم پیمانانش نمی ترسد و آسیب نخواهد دید.
اسماعیلی با اشاره به یاوه گوییهای ترامپ گفت: امروز شاهدیم رئیس جمهور امریکا از سر ناتوانی وعجز یاوه گویی میکند،چرا که خودشان فهمیدند زمانی که با اروپائیها وشوروی سابق و خیلی از کشورها با همدیگر دست به یکی کرده بودند برای براندازی جمهوری اسلامی ایران، هیچ غلطی نتوانستند بکنند،وامروزهم جرات تجربه کردن گذشته را ندارند وفقط امید به نعره هایشان دارن تاماعقب نشینی کنیم،ولی غافل از آنند که این مردم به پشتبانه ایمان وتقوا وباوری که دارن زره ای عقب نشینی نخواهند کرد.
وی ادامه داد: وقتی آمریکا درمانده شده، سپاه پاسداران که از نیروهای ارزشمند انقلاب است را تحریم می کند سپاهی که امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود و در حقیقت اسلام نبود چون تنها کشور حافظ اسلام که نفوذش را در کشورهای مختلف جهان می بینیم ایران اسلامی است.
وی در ادامه به دخالتهای غرب و‌حمایتهای استکبار در دشمنی ایران از جمله جنگ تحمیلی اشاره و‌گفت:مزدوران داخلی که می گویند چون استقامت کردیم و‌مرگ بر آمریکا گفتیم آمریکا با ایران دشمن شد غلط است چون روزهایی که از مناقب آمریکا در ایران گفته می شد رئیس جمهور آمریکا با سبک سری ایران را محور شرارت می نامید.
وی ادامه داد: پرتاب موشک سپاه باعث عقب نشینی آنها شد و هر جا ما عقب نشینی کردیم دشمن پیشروی کرده و ما ضرر کردیم .
وی به شهادت مدافع حریم ولایت حضرت عمار یاسر اشاره کرد و گفت: وی در زمان پیامبر متحمل شکنجه های زیادی شد و در زمان امام علی ع هم با سخنانش به مردم بصیرت می داد.
حجت الاسلام اسماعیلی اربعین را ذخیره ای که دارای فوای مختلفی است عنوان و‌گفت: اربعین نشانه قدرت اسلام ، ایمان و نظام و‌نمایش شکوه قدرت به جهانیان است.
مهمترین شعار اربعین حسینی، هیهات من الذله است
وی بیان داشت:اربعین ،یک ذخیره است که قابل استحصال در فواید وابعاد مختلف است،ونشانه قدرت اسلام ونظام است، که مهمترین شعار این اجتماع بزرگ به تبعیت از سرور آزادگان جهان با وجود ناامنی ها وحضوردشمنان اسلام،شعار هیهات من الذله است.
امام جمعه موقت زیرکوه در خصوص کمک به عتبات عالیات و‌همچنین موکب اربعین اشاره وبیان داشت: مقادبر قابل توجهی کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده است که این جای تقدیر دارد.
حجت الاسلام اسماعیلی در پایان با بیان اینکه امروز دشمن با کشتار مردم بی گناه یمن و فلسطین و‌میانمار قصد دارد بازوان ایران اسلامی را قطع کند از مردم خواست به مردم مظلوم میانمار کمک نمایند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا