عمومی

مهمترین مسئله تربیتی روز امر به معروف است

امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم عقاید مسلمانان را نشانه گرفته و در واقع جنگ عقیده‌ها را آغاز کرده است، گفت: مهمترین مسئله تربیتی روز امر به معروف است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه، حجت‌الاسلام غلامرضا مرتضایی‌نیا صبح امروز در جمع مربیان طرح صالحین و هادیان سیاسی شهرستان زیرکوه اظهار داشت: امروز بزرگترین تهدید ما، تهدید نرم است، این تهدید یعنی دشمن به جای اینکه ما را از لحاظ فیزیکی مورد هدف قرار دهد از لحاظ فکر، اندیشه، باور و اعتقاد مورد هدف قرار داده است.
وی با بیان اینکه سلاح و تجهیزات دشمن تغییر کرده است، افزود: بر اساس وظیفه‌ای که بردوش ما قرار دارد، باید با روش خاص‌ خودش با حرکت دشمن بجنگیم.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد: امروز دشمن با ماهواره و از طریق شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات و عملیات روانی با ما می‌جنگد، در این هجوم و حرکت ناجوانمردانه که مقام معظم رهبری از آن به ناتوی فرهنگی یاد و تعبیر می‌کنند در حقیقت تلفات ظاهری ندارد اما عقاید جوانان ما را نشانه گرفته است.
مرتضائی‌نیا حلقه‌های صالحین را یکی از مکان‌های مناسب برای تربیت نسلی انقلابی در مقابله با تهاجمات نرم دشمن دانست و تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری هر چه مسئولان در قسمت صالحین به صورت شبانه‌روزی تلاش کنند، بازهم کم کار شده است که باید همه مسئولان نهایت دقت و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند.
وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای، گفت: باید از تیم مذاکره‌کننده و کسانی که قبلاً در این زمینه تلاش کردهاند تقدیر و تشکر کرد، اما در این زمینه باید بصیرت مقام معظم رهبری و خط قرمزهای ترسیم شده از جانب ایشان را مدنظر داشته باشیم.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه‌ در بحث توافق هسته‌ای هنوز در اول راه هستیم، تأکید کرد: آن چیزی که خیر و صلاح مملکت باشد، ما هم برای آن دعا می‌کنیم اما بعضی‌ها خیلی زود ذوق زده شده‌اند‌؛ اما ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه خواهد شد آن وقت همه با هم جشن خواهیم گرفت.
مرتضایی‌نیا ادامه داد: وظیفه ما این است که همه افراد را بیدار کنیم تا دنبال قانون باشند و این قانون‌مداری باید در جامعه رواج داده شود تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اسرائیل، تصریح کرد: مواضع مقام معظم رهبری در این زمینه روشن و شفاف است و به فرموده ایشان ما به دنبال منافع اسرائیل نیستیم و هر جا لازم باشد منافع اسرائیل را به خطر خواهیم انداخت.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به تلاش بعضی‌ها برای حذف شعار مرگ بر آمریکا، افزود: بعضی‌ها به دنبال حذف شعار مرگ بر آمریکا بودند اما بصیرت مقام معظم رهبری در روز عید فطر همه چیز را روشن و مشخص کرد.
* امر به معروف مهمترین مسئله تربیتی امروز
مرتضایی‌نیا با اشاره به رواج منکرات در جامعه گفت: امروز مهمترین مسئله تربیتی در جامعه امر به معروف و نهی از منکر است.
وی با بیان اینکه دغدغه شهرستان زیرکوه در این زمینه کمتر است، خاطرنشان کرد: : خوشبختانه با توجه به اعتقادات مردم شهرستان، دغدغه ما در اینگونه مسائل کمتر است اما کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند باید روش اجرا را به درستی بدانند و حداقل‌ها را رعایت کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا