عمومی

مهمترین مشکل شهرستان زیرکوه،اشتغال و بیکاری جوانان است

فرماندار زیرکوه با بیان اینکه مهمترین مشکل شهرستان زیرکوه، مشکل اشتغال و بیکاری جوانان است،گفت:برای رفع این مشکل نیازمند این هستیم تا خوشه های صنعتی کوچک و صنایع زود بازده اقتصادی در شهرستان فعال شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الله خانزاده در شورای اداری زیرکوه با تبریک ایام الله دهه فجر ،اظهارداشت: مهمترین توفیقی که در شهرستان زیرکوه داریم ،اتحاد وحدت و انسجامی است که در جای جای مختلف شهرستان بین مردم و مسؤولان شهرستان حاکم است و امیدواریم این موهبت الهی همچنان استمرار داشته باشد.
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد: از دهه فجر 92 تا دهه فجر 95 تعداد 295 پروژه بااعتباری بالغ بر 95 میلیارد تومان در شهرستان زیرکوه به بهره برداری رسیده است که همه اینها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون پاک شهدا بوده است.
وی ادامه داد:از دهه فجر 94 تا دهه فجر 95 تعداد 58 پروژه اصلی با اعتباری بالغ بر 56 میلیارد تومان در شهرستان زیرکوه راه اندازی شد که عمدتا در دهه فجر امسال به بهره برداری رسید و مهمترین این پروژه ها پروژه گازرسانی به شهرستان زیرکوه است که در چند روز آینده به بهره برداری خواهد رسید.
خانزاده با بیان اینکه 75 درصد مردم شهرستان زیرکوه در حوزه کشاورزی و دامپروری مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: عمده زمینه اشتغال ما در شهرستان زیرکوه در حوزه کشاورزی،دامپروری و باغبانی است و باید بیشترین تجه ما معطوف به این حوزه ها باشد.
فرماندار زیرکوه بیان داشت:دربحث تامین آب کشاورزی و آب محلات عشایری مشکلاتی وجود دارد و امیدواریم در سال جاری اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتند و پروژه نیمه تمام آبرسانی به محلات عشایری به سرانجام برسد.
وی با بیان اینکه مهمترین مشکل شهرستان زیرکوه، مشکل اشتغال و بیکاری جوانان است،گفت:برای رفع این مشکل نیازمند این هستیم تا خوشه های صنعتی کوچک و صنایع زود بازده اقتصادی با توجه به آماده شدن زیرساخت ها، در شهرستان فعال شود.
خانزاده ادامه داد:شهرستان زیرکوه پتانسیل خوبی در توسعه انرژی های نو و تجدید پذیر مثل انرژی باد و خورشیدی دارد و مطالعه هم در این زمینه صورت گرفته است و باید به سمت این مساله حرکت کنیم.
فرماندار زیرکوه با اشاره به فرسودگی شبکه های آبرسانی شهرستان،اذعان داشت:هدر رفت آب شرب شهرستان ر چند سال گذشته بیش از 45 درصد بوده است و درحال حاضر به حدود 37 درصد کاهش یافته است که امیدواریم این رقم با برنامه ریزی خوبی که داشته باشیم در سال آینده به 25 درصد برسد.
گفتنی است ،شورای اداری زیرکوه صبح امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی در سالن وحدت فرمانداری شهرستان زیرکوه برگزار گردید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا