عمومی

موفقیت یک جامعه فقط در حوزه کار اتفاق می افتد

سرپرست فرمانداری زیرکوه گفت:موفقیت یک جامعه فقط در حوزه کار اتفاق می افتد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، محمدکریمی امشب در نشست صمیمی با جوانان فارغ التحصیل شهرستان زیرکوه، اظهارداشت:تا کنون ۳ انقلاب را پشت سرگذاشتیم که موج اول انقلاب کشاورزی بود و در این انقلاب،کار ،کار یدی بود و انقلاب دوم با تولید ماشین بخار در حوزه صنعتی به وقوع پیوست و انقلاب سوم عصر اطلاعاتی است که اوج استفاده از دانش و خرد در این انقلاب اتفاق افتاده است.
سرپرست فرمانداری زیرکوه با بیان اینکه باید جوانان واقعیت های امروز ررا بدانند،گفت: سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متقاضی شغل در کشور وجود دارد که باید زمینه اشتغال آنها فراهم شود.
وی ادامه داد: ۵۰ درصد این متقاضیان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی بدون مهارت کار هستند.
کریمی بیان داشت:امادگی مهارت آموزی برای جوانان در سطح کشور وجود دارد و می توانیم با استفاده از ظرفیت فنی و حرفه ای برای آموزش مهارت رایگان استفاده کنیم.
سرپرست فرمانداری زیرکوه بیان داشت:اگر قرار است کشور از این شرایط بیکاری خارج شود باید تلاش شود هر ایرانی حداقل یک مهارت داشته باشد و هر خانواده یک کارگاه مهارت آموزی باشد.
وی اذعان کرد:جوان انرژی مازاد دارد و اگر حاکمیت،جامعه و خانواده نتوانند این انرژی مازاد را در جهت درست هدایت کنند،قطعا جامعه دچار مشکلاتی خواهد شد.
کریمی با اشاره به اینکه یکی از مولفه های جوانان این است که دنبال شادابی و نشاط هستند، خاطرنشان کرد:باید ارتباطمان را با جوان بیشتر کنیم و جوان را به درستی بشناسیم.
وی با بیان اینکه بیکاری ریشه همه معظلات است، گفت: امروز جوانان ما دو مشکل اصلی دارند که اولی اشتغال و دومی بحث امنیت شغلی است.
کریمی با بیان اینکه موفقیت یک جامعه فقط در حوزه کار اتفاق می افتد،گفت:یک باور باید در شهرستان زیرکوه شکل بگیرد که ما می توانیم بهتر از شرایط امروز در این شهرستان زندگی کنیم.
وی تاکید کرد:به دنبال استخدام نباشید دولت بزرگ شده و هزینه های دولت زیاد شده است بنابراین امروز تنها راه نجات کشور و بالندگی کشور این است که دولت کوچک شود.
کریمی با بیان اینکه انرژی خود را صرف این موضوع کنید که فردای ما باید از امروز بهتر شود،گفت:سیاست امروز سیاست اقتصادی نیست بلکه نگاه منفعت طلبی است بنابراین هر کس عشق به میهن و نظام دارد راهش این است که یک جهاد کاری در خود ایجاد کنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا