عمومی

نابودی700 هکتار اراضی کشاوری زیرکوه بر اثر سیل/تلف شدن 100 راس دام در سیل زیرکوه

فرماندار زیرکوه گفت:بر اثر سیل روزهای اخیر 33 روستای زیرکوه دچار قطعی آب شده اند و حدود 700 هکتار اراضی کشاورزی کشاورزان شهرستان نابود شده است و یکصد راس دام تلف شدند ، 5 خودرو گرفتار شد و خسارات دیگری بوجود آمد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الله خانزاده عصر امروز در بازدید از مناطق سیل زده شهرستان زیرکوه در جمع اهالی روستای چاه زرد، ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان، اظهارداشت:از اینکه شما عشایر در این خطه کار و تلاش می کنید برای ما قابل احترام و ارزشمند است.
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه 12 روستا مثل روستای چاه زرد ، در شهرستان زیرکوه دچار سیلاب شده اند، گفت: حدود 20 سال است که اینگونه سیلابی در شهرستان زیرکوه اتفاق نیفتاده و بسیاری از فرزندان این روستا اینگونه سیلابی را به خاطر نمی دهند.
خانزاده با اشاره به شاخص کم بارندگی در ایستگاه باران سنجی معصوم آباد، خاطرنشان کرد:ما موضوع بحرانی بودن منطقه را به استان اعلام کردیم اما با توجه به میزان بارندگی کم در ایستگاه باران سنجی معصوم آباد، این موضوع برای استان به راحتی قابل هضم نبود.
وی ادامه داد: روز قبل از بارندگی ماشین آلات راهداری و امدادرسانان هلال احمر در منطقه حضور داشتند و کسی پیش بینی نمی کرد با حدود 20 تا 24 میلیمتر بارندگی اینگونه حادثه ای به وقوع بپیوندد اما ناگهان این حادثه در ساعت 21 شب اتفاق افتاد.
فرماندار زیرکوه، بیان داشت:خداوند را شاکریم که خسارت جانی در این منطقه اتفاق نیفتاد و کلیه خسارت ها مالی بود که امیدواریم بتوانیم با کمک شما این مشکلات را مرتفع کنیم تا شرمنده مردم نباشیم.
خانزاده اذعان داشت: بر اثر سیل روزهای اخیر 33 روستای زیرکوه دچار قطعی آب شده اند و حدود 700 هکتار اراضی کشاورزی کشاورزان شهرستان نابود شده است و یکصد راس دام تلف شدند ، 5 خودرو گرفتار شد و خسارات دیگری بوجود آمد.
وی با اشاره به کمبود امکانات در شهرستان زیرکوه، گفت:به محض وقوع سیل رایزن ها با استان آغاز شد و تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا مشکلی برای اهالی این روستا ایجاد نشود اما چون شب امکان عبور و مرور به روستا فراهم نبود، در اولین ساعات صبح روز بعد، کار امدادرسانی با وسایل نقلیه آغاز شد.
فرماندار زیرکوه با اشاره به برخی صحبت ها مبنی بر نگاه متفاوت به روستاهای شهرستان، گفت: این موضوع صحت ندارد و هر آنچه در توان ما بوده است و از امکانات دولت در اختیار ما قرار داشته برای همه برابر بوده است و شیعه، سنی ، عشایر، کشاورز و … همه با هم برابر هستند و مردم این کشور هستند که سعی می شود به آنها به تناسب کمک شود.
خانزاده ادامه داد: دعا بفرمائید این بارندگی باعث رحمت الهی و سبز شدن مراتع و نزدیک شدن قلب ها به همدیگر شود.
فرماندار زیرکوه بیان داشت: اینکه اوضاع ، اوضاع مناسبی نیست و مشکلات وجود دارد ما هم در جریان هستیم و تمام تلاش ما بر این است تا با کمک شما از این وضعیت بغرنجی که در آن گرفتار شده ایم نجات یابیم .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا