عمومی

ناصری: زیرکوه رتبه دوم استان در جذب خیرین سلامت/خرید دستگاه دیالیز،اقدامات بعدی را می طلبد

رئیس شبکه بهداشت زیرکوه با بیان اینکه در جذب خیرین کوتاهی نکرده ایم، گفت:شهرستان زیرکوه رتبه دوم استان در جذب خیرین را دارد.

دکتر محمد صادق ناصری در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،آخرین وضعیت خرید دستگاه دیالیز برای شهرستان زیرکوه را تشریح کرد و گفت:مبلغ ۵۰ میلیون تومان توسط یکی از خیرین برای خرید دو دستگاه دیالیز به حساب مرکز بهداشت واریز شده و ما بلافاصله پول را به حساب بنیاد بیماری های خاص در تهران واریز کردیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه خاطرنشان کرد:برای جذب این خیر تلاشهای زیادی کرده ایم و پیگیری های بنده و دکتر رازقی باعث شد تا خیر مجاب شود تا این مبلغ پول را جهت خرید دستگاه دیالیز در اختیار شبکه بهداشت و درمان زیرکوه قرار دهد و خود شخصا جهت دریافت چک به مشهد مقدس رفته ام و چک 50 میلیون تومانی را از خیر دریافت کرده ام.
ناصری ادامه داد:با توجه به اینکه قیمت هر دستگاه دیالیز با تجهیزات مورد نیاز در بازار آزاد ۱۰۰ میلیون تومان بود تصمیم گرفتیم از طریق بنیاد بیماری های خاص هر دستگاه را با قیمت ۲۵ میلیون تومان خریداری کنیم .
وی اذعان داشت: در تاریخ 23 خرداد پول واریز شده و از آن تاریخ ما هر روز پیگیر این موضوع هستیم ، اما طرف مقابل بدقولی کرده است و آخرین قولی که به ما داده اند این است که تا یک ماه دیگر تحویل شبکه بهداشت زیرکوه گردد.
دکتر ناصری با بیان اینکه در جذب خیرین کوتاهی نکرده ایم، گفت:شهرستان زیرکوه رتبه دوم استان در جذب خیرین سلامت را دارد و در دو سال اخیر مبلغ 940 میلیون تومان جذب خیرین داشته ایم.
دکتر ناصری با دفاع از عملکرد خود گفت:شهرستان زیرکوه رتبه برتر در بحث تملک و دارایی ها را داشته و علاوه بر اینکه خودم به عنوان مدیر برتر سلامت استان در سال 95 انتخاب شده ام و همچنین 4 نفر از همکاران شبکه بهداشت زیرکوه نیز جزو منتخبین هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان بوده اند.
خرید دستگاه دیالیز،به تنهایی مشکلات را حل نمی کند
رئیس بیمارستان کوثر حاجی آباد نیز با بیان اینکه خرید دستگاه دیالیز به تنهایی مشکلات را حل نمی کند، گفت:باید زیر ساخت های استفاده از این دستگاه و پزشک و پرستار متخصص دیالیز نیز حل شود.
دکتر بخشی خاطرنشان کرد:باید یک فضای خاص برای این قضیه در نظر گرفته شود و این مکان تجهیز شود و پرسنل خاص آموزش دیده برای این موضوع باید وارد شهرستان شود که این موارد در حال حاضر پیگیری می شود.
وی با بیان اینکه خرید دستگاه قدم اول است، ادامه داد:این قضیه نیاز به قبول کردن یک متخصص داخلی دارد و با توجه به اینکه طرح متخصص داخلی زیرکوه به اتمام رسیده است باید منتظر بمانیم تا متخصص داخلی بعدی به زیرکوه بیاید که البته همه این موارد در حال پیگیری است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا