عمومی

نشست روشنگری کسبه و بازاریان خواهر زیرکوه برگزارشد

در سومین روز از هفته عفاف وحجاب به همت بسیج جامعه زنان زیرکوه با همکاری حوزه مقاومت ادارات شهرستان، نشست روشنگری کسبه و بازاریان خواهر زیرکوه با سخنرانی حجت الاسلام صادقی امام جمعه موقت شهرستان در نماز خانه ناحیه زیرکوه برگزارشد

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،در سومین روز از هفته عفاف وحجاب نشست روشنگری کسبه و بازاریان خانم زیرکوه با سخنرانی حجت الاسلام صادقی امام جمعه موقت شهرستان در نماز خانه ناحیه زیرکوه برگزارشد
حجت الاسلام صادقی در این نشست ضمن تبریک هفته عفاف و حجاب به بانوان ،بیان داشت: اسلام به دنبال ساختن یک جامعه استوار وبه هم پیوسته و محکم است و هدف پیامیر اسلام نیز این بوده است.
امام جمعه موقت زیرکوه خاطرنشان کرد: ساختن جامعه نیاز به این دارد برای بوجود آمدن آن همه دست به دست بدهیم تا جامعه ای استوار ومحکم به وجود آوریم.
صادقی بیان داشت: یکی از گروه هایی که در جامعه نقشی دارد که جامعه استوار به وجود بیاید خواهران محترمه است در آیات و روایات هم آمده و تاکید هم شده وظیفه زن در خانه تربیت فرزند صالح می باشد که فردی مثل امام خمینی(ره) را تحویل جامعه بدهند این مادر چقدر ارزشمند است نقش زن خیلی مهم است .
وی با بیان اینکه جهاد زن خوب شوهرداری کردن است ،گفت: شما فروشندگان محترم ضمن کمک به مرد خانواده در تامین امرارومعاش خانواده،وظیفه اصلی خود را فراموش نکنید.
امام جمعه موقت زیرکوه،اذعان داشت: عبادت تنها در نماز نیست انسان می شود تلاش بکند و تلاشش عبادت محسوب می شود انسان می شود به همه کارهایش رنگ الهی بدهد من الجماه تجارت….کسانی که اهل تجارت هستند باید احکام تجارت را بدانند وآگاهی از احکام شرعی تجارت داشته باشند.
وی تصریح کرد: اگر بین معامله در دو طرف معامله پشیمانی به وجود بیاید با او نهایت همکاری را داشته باشند در صورت نرسیدن ضرربه خودش مال را از زینت دادن برای جلب مشتری با توجه به اینکه باطنش راندارد جایز نیست همچنین باید در سود گرفتن انصاف را رعایت کنیم آن چیزی که شرع اجازه میدهد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا