عمومی

نشست صمیمی مسولین با علمای اهل سنت زیرکوه

فرماندار و جمعی از مسولین ادارات شهرستان زیرکوه شب گذشته با علماء اهل سنت دیدار و در ضیافت افطاری که در مسجد روستای سنی نشین فندخت برگزار شد حضور یافتند .

فرماندار و جمعی از مسولین ادارات شهرستان زیرکوه شب گذشته با علماء اهل سنت دیدار و در ضیافت افطاری که در مسجد روستای سنی نشین فندخت برگزار شد حضور یافتند .
به گزارش زیرکوه نیوز؛ با هدف تقویت اتحاد و همدلی بین شیعه و سنی در سال وحدت و همدلی در اولین شب از لیالی قدر، امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسولین ادارات شهرستان زیرکوه شب گذشته با علماء اهل سنت دیدار و در ضیافت افطاری که در مسجد روستای سنی نشین فندخت برگزار شد حضور یافتند .
امام جمعه زیرکوه در این نشست ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان ،شب قدر را شب نزول قرآن ،شب درک و فهم ،شب احیا شدن َشب بیداری و غفلت زدایی عنوان کرد و اظهارداشت: یکی از مصادیق غفلت این است که مومن فراوش کند خداوند متعال مراقب بنده خود است و باید مراقبت خداوند در وجود مومنین تقویت شود.
حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا بصیرت سیاسی را نیاز امروز جامعه اسلامی عنوان کرد و بیان داشت: امروزه باید بصیرت سیاسی خود را بالا ببریم چون دشمن در چند جبهه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش میکند .
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد: دشمن از گزینه نظامی میترسد و هیچ غلطی نمیتواند بکندوتحریمهای گسترده و ظالمانه هم بی اثر بوده اما دشمن امروز جنگ نرم را شروع کرده که با این راه بین مسلمانان شیعه و سنی تفرقه ایجاد کند .
مرتضایی نیا گفت :آن شیعه و سنی که از آمریکا واسرائیل و انگلیس تبعیت و تغذیه کند مردود است و امروزچیزی که بین شیعیان و اهل سنت نیاز است بصیرت در وحدت است که همه باید بیدار و هوشیار باشیم.
امام جمعه زیرکوه مسئله مهم این روزها را مساله هسته ای عنوان کرد و گفت: ما از تیم مذاکره کننده کشورمان حمایت میکنیم .اما باید عزت و منافع کشور مد نظر باشد وحفظ شود .
مرتضائی نیا به دسیسه های دشمن در خصوص تکفیری ها و داعش و وهابیت اشاره کرد و تاکید کرد: امروز دشمن روی این مساله کار می کند و این دسیسه انگلیس و اسرائیل و آمریکا است که اسلام هراسی را مطرح کرده اند و مسلمانان را باچهره خشن معرفی می کنندتا از این مساله استفاده نمایند.
وی افزود : چهره خبیث و زشت داعش به اسلام ضربه می زند و همه علما باید هوشیار و بیدار باشیم و وحدت خود را بهتر از همیشه حفظ نماییم و نگذاریم که این وحدت و همدلی و انسجام از بین برود.
حرکت علما در جهت بیداری اسلامی رو به جلو بوده است
مولوی سید مصطفی حسینی از علمای اهل سنت با تسلیت شهادت حضرت علی (ع) گفت: یکی از مباحث و مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد بازگو کردن مسائلی است که امروز در جهان اسلام اتفاق می افتد .
وی افزود: الحمدالله علمای اهل سنت در جلساتی که در مساجد برگزار میشود این مسائل را بازگو می کنند و این تحرک رو به جلو است و البته این مساله دغدغه است که خدایی نکرده امروزه جوانها به دغدغه و مشکلاتی که برخی کشورها دارند گرفتار نشوند .
مولوی حسینی خاطرنشان کرد: حرکت علما با فراهم شن بستری که موجود است ، در جهت بیداری امت و جامعه اسلامی رو به جلو بوده وامیدواریم حرکتهای دشمن و سران کفر که امروزه اهداف شوم خود را به سمت و سوی کشورهای اسلامی و مسلمانان نشانه گرفته اند خنثی و از بین برود .
امام جمعه اهل سنت فندخت تصریح کرد: امروزه تکفیری ها جامعه اسلامی ما را تهدید می کند و اگر بیداری و هوشیاری بوجود نیاید و حرکتهای مثبتی بر داشته نشود قطعا اثر خواهد گذاشت و جامعه دچار مصیبت خواهد شد .
وی افزود: با بستری که نظام جمهوری اسلامی و مسولین فراهم کرده اند، علمای ما پای کارهستند و در سطح منطقه تلاش میکنند تا شاهد پیشرفت روز افزون امورات فرهنگی ، مذهبی و عقیدتی در جامعه اسلامی باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا