عمومی

نظارت بهداشتی بر بیش از 800 محموله دام و فرآورده خام دامی در شهرستان زیرکوه

رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه گفت:از ابتدای سال جاری بیش از 800 محموله در محل شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه مورد نظارت بهداشتی قرار گرفت .

فرهاد منصوری امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهارداشت:شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه همواره در جهت پیشبرد اهداف دامپزشکی و تأمین بهداشت عمومی جامعه گام برداشته است .
رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه خاطرنشان کرد:در راستای تأمین بهداشت و سلامت فراورده های دامی و متعاقب آن تأمین بهداشت و سلامت عمومی جامعه از ابتدای سال جارس تا کنون تعداد 811 مورد نظارت بهداشتی از محموله های وارده به شهرستان و صادره از شهرستان صورت گرفته است .
وی بیان داشت: نظارت های دامپزشکی در مورد فرآورده های دامی به صورت مستقیم با سلامت عمومی جامعه در ارتباط بوده و انجام مستمر این نظارت ها ضامن تأمین بهداشت و سلامت عمومی جامعه می باشد .
منصوری گفت : بازدید و نظارت از مراکز تولید ، نگهداری و عرضه فرآورده های دامی نیز از وظایف مهم دامپزشکی به شمار می رود که در این خصوص از ابتدای سال جاری تعداد 684 مورد بازدید و نظارت بهداشتی دامپزشکی صورت گرفته است که در نتیجه مقداد 220 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی از چرخه مصرف انسانی خارج شد .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا