عمومی

نقاط حادثه خیز جاده های زیرکوه اصلاح می شود/اجرای 30 کیلومتر آسفالت گرم در محورهای زیرکوه

مهندس ضامن با اشاره به نقاط حادثه خیز شهرستان، گفت:دهانه های پل ها در جاده های زیرکوه تعریض،ترمیم و تجهیز می شود و بتن ریزی دهانه های پل به محض گرم شدن هوا آغاز خواهد شد.

مهندس ضامن صبح امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با بیان اینکه از 26 آذرماه تا 1 دی ماه به نام هفته راهداری نامگذاری شده است، اظهارداشت:در این هفته برنامه هایی از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زیرکوه پیش بینی شده و در طول هفته اجرایی خواهد شد.
مسؤول راهداری و حمل و نقل جاده ای زیرکوه خاطرنشان کرد:دیدار با امام جمعه شهرستان،‌برگزاری مراسم جشن روز راهداری و تجلیل از راهداران،گشت در محورهای مواصلاتی به اتفاق پلیس راهور،دیدار و تجلیل از خانواده پیشکسوت راهداری و جانبازان دفاع مقدس، برگزاری رژه موتوری، شرکت منسجم در نماز جمعه و غبارروبی گلزار شهدای حاجی آباد، از برنامه های شاخص این هفته خواهد بود.
وی با اشاره به اقدامات حوزه راهداری زیرکوه در سال جاری، گفت:در حال حاضر عملیات راهسازی در محور زهان و عباس آباد در حال انجام است و سعی ما بر این است تا لکه گیری محور روستایی چاه پایاب نیز به زودی آغاز و انجام شود.
ضامن ادامه داد: در محورهای پیشبر و اردکول عملیات حریم در حال انجام و در دست اقدام است اما با توجه به سرمای هوا عملیات بتن ریزی فعلا مقدور نیست و به محض متعادل شدن هوا عملیات مجددا آغاز خواهد شد.
مسؤول راهداری و حمل و نقل جاده ای زیرکوه بیان داشت:در حال حاضر سه قرار داد پخش آسفالت در سطح محورهای شهرستان آماده گردیده و منتظر حضور شرکت ها در این طرح هستیم تا هر چه سریعتر قراردادها بسته شود و ان شاء الله 30 کیلومتر آسفالت گرم در محورهای زیرکوه پخش خواهد شد.
وی با بیان اینکه در محور چاه پایاب و مغیلان به علت کمبود بودجه عملیات آسفالت سرد انجام خواهد شد،گفت: ان شاء الله بودجه این جاده در سال آینده در نظر گرفته خواهد شد تا مردم این روستاها نیز از نعمت آسفالت گرم بهره مند شوند.
ضامن تصریح کرد:محور های افین،زهان، خطیبی،عباس اباد، شاج،‌زردان،استند،‌کال شور و شاهرخت، یزدان تحت پوشش عملیات آسفالت گرم قرار خواهند گرفت.
مسؤول راهداری و حمل و نقل جاده ای زیرکوه با اشاره به بحث امنیت فنی جاده ای، گفت: این بحث در شهرستان در سال جاری اجرایی خواهد شد و قرارداد آن نیز با شرکت مربوطه منعقد گردیده است و ان شاء الله بحث ترمیم و جاگذاری تابلوهای جدید در شهرستان انجام خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با این اقدام باعث رونق بیشتر جاده های شهرستان شویم.
نقاط حادثه خیز جاده های زیرکوه اصلاح می شود
ضامن با اشاره به نقاط حادثه خبیز شهرستان، گفت:دهانه های پل ها در جاده های زیرکوه تعریض،ترمیم و تجهیز می شود و بتن ریزی دهانه های پل به محض گرم شدن هوا آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه مردم قبل از ساخت و ساز در حریم جاده ها با اداره راهداری هماهنگی نمایند،درخواست کرد:مردم شهرستان در بحث حریم جاده ای با اداره راهداری همکاری لازم را داشته باشند و ساخت و ساز غیر مجاز در حریم جاده ها انجام ندهند تا خدای ناکرده مشکلی ایجاد نشود و مجبور به اقدام قانونی نشویم.
مسؤول راهداری و حمل و نقل جاده ای زیرکوه با اشاره به پروژه های راهداری زیرکوه،‌بیان داشت: در سال جاری محور نزومند و چهار محور دیگر از جمله ادامه محور شاهرخت،‌محور اردکول و ادامه محور آبیز آسفالت خواهد شد.
ضامن ادامه داد:روکش آسفالت محور زهان به شیرگ نیز در دستور کار قرار داشت اما چون قرار است جاده تسطیح و تعریض گردد فعلا نصف تابلو در این مسیر انجام خواهد شد و ان شاء الله در آینده یک عملیات گسترده تر و مفید تر در ابن مسیر به انجام خواهد رسید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا