عمومی

نقطه اول حرکت های جهادی،خودسازی جهادگران است

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: نقطه اول حرکت های جهادی،خودسازی جهادگران است و ماحصل این حرکت خودسازی درونی باعث می شود تا به دیگر سازی ختم شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،سرهنگ زهرایی در مراسم اختتامیه اردوی جهادی بخش شاسکوه،شهرستان زیرکوه با تقدیر از فعالیت های گروههای جهادی در مناطق محروم،اظهارداشت:وقتی جهادگران را می بینم که با تمام وجود ،بدون چشمداشت،به سمت خودسازی و دیگر سازی حرکت می کنند و از شهر و دیار خود و از نقطه ای مرفه و کنار خانواده دور می شوند و به یک نقطه محروم می روند ،احساس خجلت می کنیم.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:فلسفه وجودی حرکت های جهادی بر این بنا شده است که یک جمعی از افراد حساس مؤثر،یعنی بسیجیانی که از آحاد ملت هستند اما به مسائل اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی،مذهبی و … حساس هستند و مؤثر هستند و در این راه قدم برمی دارند.
وی با بیان اینکه نقطه اول حرکت های جهادی،خودسازی جهادگران است،گفت:وقتی خود جهادگران به عنوان یک حلقه صالحین فعالیت می کنند یعنی هم نظام تربیتی را به همدیگر آموزش می دهند و هم مدیریت واحد و سعه صدر و صبوری را در کنار هم تجربه می کنندو در کنار آن کارهای معنوی درون گروهی انجام می دهند،که این هم به انسجام گروه و هم به خودسازی فردی کمک می کند و ماحصل این حرکت خودسازی درونی باعث می شود تا به دیگر سازی ختم شود.
زهرایی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال به تنهایی را نمی توان برای رفع بیکاری،تولید و اشتغال و خوداتکایی ایران،مدنظر قرار دهید،بیان داشت:حلقه مفقوده روستاهای ما در بحث اشتغال،توانمند سازی مردم و پیدا کردن آدم های کارآفرین است زیرا اتکای کشورهای پیشرفته بر کارآفرین است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اذعان داشت:متاسفانه اغلب روستاهای ما از مولد بودن به مصرف گرا شدن سوق پیدا کردند و این آفت بزرگی است که دامن پاک تولید روستاها را لکه دار می کند و مردم را از فرهنگ کار و تلاش دور می کند.
وی با بیان اینکه ساختن جامعه از ساخته شدن تک تک افراد جامعه بر می آید،گفت:هیچوقت کوتاهی خود را به دوش دیگران نیندازیم و خودمان کار کنیم وحتما تک تک شما مردم و ما باید به وظیفه خود که روی پای خود ایستاندن است عمل کنیم و اگر ما اتحاد و انسحجام و وحدت داشته باشیم مدیران هم مکلف می شوند پشت سر ما حرکت کنند.
زهرایی بیان داشت:سالیانه ۳۰ هزار نفر جهادگر جهت محرومیت زدایی درخراسان جنوبی به روستاهای محروم استان فرستاده می شوند که برخی از آنها 10 تا 15 روز در روستاها فعالیت می کنند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:با همه کاستی ها باز هم جهادگران پای کار هستند وهر ساله تعدادگروههای جهادی هم به عنوان کمی و هم کیفی افزایش پیدا می کندو هم مردم در روستاها از جهادگران مثل فرزندان خود استقبال می کنند.
وی اذعان داشت:بیش از نیمی از گروههای جهادی را گروههای خواهران تشکیل می دهند که این امر هم جای تقدیر دارد و هم یک تلنگری است بر گروههای برادران که همت بیشتری بکنند.
زهرایی تصریح کرد:آرزو می کنم با وحدت و همدلی این عنوان محروئمیت را علیرغم شرایط نامساعد جوی و آب و هوایی از خطه ولایتمدار خراسان جنوبی پاک نمائیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا