عمومی

نیاز مسلمین به اتحاد واتفاق، از مبرم ترین نیازهاست

امام جمعه اهل سنت حسن آباد با تاکید بر حفظ وحدت در بین مسلمانان، گفت:در شرایط امروز،نیاز مسلمین به اتحاد واتفاق، از مبرم ترین نیازهاست.

مولوی حافظ مهدی نهتانی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام و آغازهفته وحدت ،اظهارداشت:وحدت در اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و بدون شک،در شرایط امروز، نیاز مسلمین به اتحاد واتفاق، از مبرم ترین نیازهاست.
امام جمعه اهل سنت حسن آباد با بیان اینکه درد اساسی جهان اسلام عدم وحدت بین مسلمانان است، خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام و مسلمین همواره از شکاف بین فرق ومذاهب اسلامی سود می برند.
وی با تاکید بر حفظ و حدت و انسجام در بین مسلمانان، گفت:وحدت ضامن پیروزی مسلمانان و حفظ نظام ایران اسلامی است و باید همواره بر آن تاکید کرد.
مولوی حافظ ادامه داد:اسلام به عنوان مکتب جامع و جاوید، همان گونه که عرصه دعوت خویش را به قوم و ملت خاصی محدود نکرده است، اتحاد امت اسلامی را نیز در صدر برنامه های سیاسی و اجتماعی خویش قرار داده و عقد اخوت دینی را میان فرزندان امت اسلام جاری کرده است.
امام جمعه اهل سنت حسن آباد، گفت:وحدت اسلامی که قوی ترین عامل توانمندی و اقتدار امت اسلام محسوب می شود، از دیرباز دستخوش توطئه های دشمنان قرار گرفته است.
وی با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری هفته وحدت،به این ابتکار بزرگ آفرین گفت و اظهار داشت: این هفته مقدس با درایت امام خمینی(ره) حدود چهار دهه شکل‌ گرفته است.
مولوی حافظ مهدی ، بیان داشت: هفته وحدت برای ایجاد انسجام بین مسلمانان نام‌گذاری شده است تا وجود اختلاف جزئی بر سر ولادت پیامبر اسلام(ص) که می‌توانست به‌عنوان تهدیدی برای امت اسلامی باشد و مورد سوءاستفاده جامعه قرار بگیرد از بین برود.
وی تصریح کرد: دشمنان اسلام از وجود وحدت بین قاطبه مسلمانان هراس دارند و می‌دانند که اگر وفاق و انسجام بین مذاهب اسلامی شکل بگیرد، همه رشته‌های آن‌ها پنبه می‌شود و به مطامع خود نمی‌رسند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا