عمومی

هجرت جهادی برای ساختن و خودسازی از تهران تا زیرکوه

دانشجویان گروه‌های جهادی درروزهای گرم تابستان با حضور در روستاهای محروم زیرکوه علاوه بر تمرین خودسازی برای آبادانی روستاهای محروم این شهرستان تلاش می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،نام گروه‌های جهادی واژه‌ای‌ است که این روزها در ایام تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به گوش بسیاری از مردم شهرستان‌ها و مناطق محروم کشور آشنا است.
گروه‌هایی که به همت دانشجویان دانشگاه‌های مختلف و با حضور و استقبال پرشور جوانان و نوجوانان تشکیل می‌شود و در قالب طرح هجرت برای رفع محرومیت از نقاط محروم کشور تلاش می‌کند.
در این روزهای گرم و طاقت فرسای تابستان، شهرستان محروم و مرزی زیرکوه میزبان یک گروه از جهادگرانی است که با همت و تلاش خود در دورترین روستاهای شهرستان رنگ و بوی امید و بازگشت به زندگی را به مردم هدیه می‌دهند.
این جهادگران آمده‌اند تا در گرمای طاقت‌فرسای تابستان زیرکوه علاوه بر کمک در راه آبادانی مناطق محروم تمرینی برای خودسازی انجام دهند.
برای درک لذت خدمت به مردم آمده ایم
میثم حجتی مسئول گروه جهادی مخلصین تهران در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهارداشت:گروه جهادی مخلصین وابسته به بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد، شمال در شهریور سال 1392 برای اولین بار وارد شهرستان زیرکوه شد و از آن زمان تا کنون در شش تابستان و عید 97 در این منطقه محروم خدمت رسانی داشته است.
وی خاطرنشان کرد:در این مدت در نقاط و بخش های مختلف و د رعرصه های مختلف عمرانی ، فرهنگی، بهداشتی و ….کار کرده ایم و در حال حاضر هم حدود 40 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد تهران، شمال به مدت 11 روز در شهرستان زیرکوه و در روستاهای علی آباد، فخر آباد ، برسنان و پیشبر حضور دارند و در زمینه های عمران، فرهنگی و آموزش کار خواهیم کرد.
حجتی ادامه داد:ساخت خانه مددجو، ساخت حمام و سرویس بهداشتی، کانال کشی ، لایروبی استخر و قنوات، تامین وسای کارآفرینی از قبیل چرخ خیاطی، توزیع کمک های مردمی بین محرومین، از جمله فعالیت هایی بود که در این سالها توسط گروه جهادی مخلصین انجام شد.
مسئول گروه جهادی مخلصین تهران گفت:حضور جهادگران در مناطق محروم خودش یک سری نتایج و دست آوردهایی دارد که برخی ها به خودمان بر می گردد و برخی ها به منطقه.
وی ادامه داد: یادگرفتن تحمل سختی ها، تمرین روحیه جهادی، تمرین خودسازی و … از دست آوردهای این اردوها برای جهادگران است و کمک به محرومین، ترویج روحیه مطالبه گردی در مردم،امیدوار کردن مردم به نظام و … از اثرات و خروجی بیرونی این اردوهای جهادی است و ما هم به عشق همین مسائل وارد صحنه اردوی جهادی شده ایم.
حجتی با بیان اینکه خدمت به مردم، یک نعمت بزرگ است، اذعان داشت: یکی از دلایل ما برای حضور در اردوی جهادی درک لذت خدمت به مردم است و هر کس یک بار در اردوی جهادی حضور پیدا کند، قطعا دوباره هم در این اردوها حضور خواهد یافت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا