عمومی

هدف اصلی منابع طبیعی ،رضایتمندی مردم است/اجرای اولین پروژه بین المللی کشوردر شاهرخت

مدیر کل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت:سیاست ما در سیستم کاری منابع طبیعی، سیاست گذاری در برنامه هاست نه سیاسی کاری و هدف اصلی ما رضایتمندی ارباب رجوع و مردم است تا بتوانیم با کمترین هزینه بهترین عملکرد و بهره وری را در جامعه داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،نصرآبادی در جلسه تودیع و معارفه مدیر منابع طبیعی زیرکوه،اظهارداشت:با نگاهی که بر عرصه های تاثیرگذار بر شرایط ملی و منطقه ای بر زیستگاهها و حیات بشریت می توان مطرح کرد،می توان به نوعی باید نقش منابع طبیعی و آبخیزداری در این زمینه را دید و باید به این عرصه توجه شود.
مدیر کل منابع طبیعی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:در حال حاضر شاخص های اصلی چالش ها و شاخص هایی که در محیط زیست جامعه بین المللی مطرح است می توان به بحث گرمایش زمین و تغییر اقلیم،کمبود منابع آب شیرین و بحث تخریب سرزمینی و بیابان زایی اشاره کرد که همه اینها باعث کاهش تولید در عرصه ها و بسترهای تولیدی وبه دنبال آن ایجاد فقر و مهاجرت را در پی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه پدیده های حاکم بر طبیعت را نمی توان به طور کامل از بین برد،تصریح کرد:بهترین راهکار و بهترین روش ،به نوعی سازگاری و مدیریت ریسک این پروژه ها و جنبه های پیشگیرانه است و بهترین عملکرد در این زمینه را سازمان جنگلها و آبخیزداری و ادارات منابع طبیعی با اجرای طرح هایی که در این زمینه ها دارد بر دوش می کشد.
نصرآبادی ادامه داد:عرصه های گسترده ای در بحث بیابانزادایی در استان اتفاق افتاده و یکی از نمونه های شاخص و موفق آن در کویر همت آباد زیرکوه بوده است.
مدیر کل منابع طبیعی استان گفت:از بین 31 استان کشور تنها در شش استان پروژه بین المللی داریم که 4 استان از این استانها هر کدام یک یا دو پروژه دارند اما خوشبختانه در استان خراسان جنوبی در سال جاری هشتمین پروژه بین المللی نیز اجرا شد.
وی با بیان اینکه در بحث منابع طبیعی نیاز به یک اصلاح نگرش هستیم، خاطرنشان کرد:در فضای عمومی نگاه جامعه صرفا مربوط به حفاظت از اراضی طبیعی و ملی شدن اراضی و تنازعاتی که ممکن است در این زمینه اتفاق افتد و اگر چه یکی از وظایف اصلی سازمانی ما بحث حفاظت و صیانت از انفال است ، اما منابع طبیعی و ابخیزداری صرفا همین بخش تنها نیست.
نصرابادی گفت: متاسفانه همین دغدغه های حفاظتی که در مجموعه منابع طبیعی وجود دارد ما را محدود می کند و فرصت نشستن و فکر کردن درباره توسعه استان رااز همکاران ما می گیرد و در این خصوص انتظار داریم همه عزیزان ما را یاری کنند.
مدیر کل منابع طبیعی استان با اشاره به جایگاه غیر سیاسی منابع طبیعی ،اذعان داشت:مجموعه منابع طبیعی یک جایگاه صرفا تخصصی و فنی است با وظایف حاکمیتی و در حیطه کاری و مجموعه کاری خودمان در ساعات اداری سعی کرده ایم وارد فضاهای سیاسی خاص نشویم و این را یک آسیب برای مجموعه کاری می دانم و خدمت رسانی به مردم و رضایتمندی مردم از دستگاه مورد تاکید ماست.
وی تاکید کرد:سیاست ما در سیستم کاری اداره سیاست گذاری در برنامه هاست نه سیاسی کاری و هدف اصلی ما رضایتمندی ارباب رجوع و مردم است تا بتوانیم با کمترین هزینه بهترین عملکرد و بهره وری را در جامعه داشته باشیم و این شرط انتصاب و انتخاب مدیران در ادارات شهرستانها نیز هست و تخصص و تعهد و مردم داری در این راه مد نظر ما قرار دارد.
نصر آبادی گفت:اولین شهرستان در اجرای پروژه های بین المللی در سطح کشور در شاهرخت زیرکوه و کویر محمد آباد اتفاق افتاد .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا