عمومی

هرگونه اظهار نظر درباره بررسی صلاحیت داوطلبان هنوز قطعی نیست/اعلام نتایج قطعی در 21 بهمن ماه

رئیس هیئت نظارت شهرستان قاینات گفت: هرگونه اظهار نظر درباره بررسی صلاحیت داوطلبان هنوز قطعی نیست وباید تا 21 بهمن منتظر نتایج قطعی صلاحیتها از سوی شورای محترم نگهبان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، علی محمد صادقی رئیس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه ی قاینات و زیرکوه در اجتماع باشکوه ناظرین انتخابات یادآور شد نظارت بر فرایند انتخابات، پیشگیری از رقابت های ناسالم بین داوطلبان، جلوگیری از تخلفات عوامل انتخابات و صیانت از آرای مردم،وظیفه خطیر ناظرین شورای نگهبان است.
صادقی با اشاره به انتشار برخی مطالب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی این حوزه انتخابیه راجع به صلاحیت داوطلبان افزود: طرح و انتشار هرگونه مطلبی در خصوص رد یا تایید صلاحیت ها فقط گمانه زنی افراد است و همگی باید تا اعلام نتیجه نهایی توسط شورای محترم نگهبان صبر کنیم.
صادقی با بیان این که لحظه به لحظه افراد رصد می شوند گفت: قرار نیست آن شخصی که در این مرحله تایید شده است در خیابان شیرینی توزیع کند.
وی گفت: افرادی هم که صلاحیتشان رد شده یا صلاحیتشان احراز نگردیده باید منتظر بررسی های بعدی باشند تا اینکه نهایتا نتیجه ی قطعی را در 21 بهمن از شورای نگهبان خواهند گرفت.
وی ادامه داد: برخی قضاوت ها در خصوص نظارت استصوابی شورای نگهبان نوعی بی انصافی و بی مهری به این نهاد قانونی است چون وقتی نماینده مجلس مرتکب خطا و اشتباهی میشود افراد مغرض به شورای نگهبان حمله میکنند که اینها نتیجه نظارت استصوابی شورای نگهبان است وقتی که این مرجع قانونی با استناد به ادله ی محکم و متقن افرادی را رد مینمایند همان جماعت معلوم الحال فریاد برمی آورند که شورای نگهبان به قلع و غم گسترده ای پرداخته است.
رئیس هیئت نظارت شهرستان قاینات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی افزود: در وقوع برخی اتفاقات راز و رمز هایی وجود دارد که فقط گذر زمان آنها را روشن میکند .
وی در همین راستا گفت 30 سال قبل از زعامت امام راحل محروم شدیم اما امروز در سایه ولایت مقام معظم رهبری در بالاترین سطح عزتمندی در دنیا به سر میبریم
صادقی اضافه کرد :جایگزینی سید حسن نصرالله به جای شهید سید عباس موسوی و جایگزینی سردار قاآنی به جای شهید حاج قاسم سلیمانی از همین راز و رمزهاست که خداوند یاری و نصرتش را برای آزادگان جهان مقدر کرده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا