عمومی

هر مرزنشین 150دلار

سهمیه ارزی هر مرزنشین استان 150 دلار تعیین شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سهمیه ارزی سال جاری مرزنشینان استان را بر اساس کارگروه ماده 12 قانون ساماندهی مبادلات مرزی 150 دلار برای هر مرزنشین اعلام کرد.
به گفته مهندس«سروری» 100 درصد جمعیت مرزنشین استان به تعداد 51 هزارو 547 خانوار شناسایی و برای دریافت سهمیه ثبت نام و از این تعداد 97 درصد اقدام به عضویت و شارژ کارت مرزی خود کرده اند.
وی با اشاره به دریافت کارت الکترونیکی مبادلات مرزی توسط 145 هزار و 649 مرزنشین استان روند صدور و فعال سازی کارت های الکترونیکی را در استان مطلوب ارزیابی کرد. وی تاکید کرد: در سال جاری بر اساس سهمیه اعلام شده مرزنشینان می توانند به میزان 150 دلار واردات و به همان میزان صادرات داشته باشند.
وی با بیان این که تعاونی های مرزنشین اجازه دارند علاوه بر صادرات نسبت به واردات 41 قلم کالا اقدام کنند به این نکته اشاره کرد که تمرکز بیشتر تعاونی های مرزنشین در خصوص واردات بر 3 قلم کالا شامل برنج، چای و شکر است.
وی میزان برنج وارداتی برای هر نفر را هم در سال جاری 25 کیلوگرم اعلام کرد و ادامه داد:مرزنشینان می توانند در زمینه واردات کنجد، خوراک دام و طیور، آبزیان، زیره سبز و سیاه، بادام زمینی، نارگیل و چلغوز اقدام و نیاز استان را تامین کنند.
وی تاکید کرد: کالاهای وارداتی فقط مجاز به استفاده در خود استان بوده و نمی توان آن را بدون عوارض گمرکی برای فروش به خارج از استان ارسال کرد چرا که مشمول کالای قاچاق است. به گفته وی بر اساس تصمیم کارگروه کارت های منقضی شده تا پایان شهریور ماه سال جاری تمدید شد و متقاضیان باید یک ماه قبل از انقضاء نسبت به تمدید مجدد کارت خود اقدام کنند.
خراسان جنوبی

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا