عمومی

هزینه‌کرد 19 میلیارد ریالی برای بیش از 40 پروژه بخش کشاورزی زیرکوه

مدیرجهاد کشاورزی زیرکوه گفت: با صرف اعتباری بالغ بر 19 میلیارد ریال بیش از 40 پروژه بخش کشاورزی زیرکوه آماده بهره‌برداری است.

مدیرجهاد کشاورزی زیرکوه گفت: با صرف اعتباری بالغ بر 19 میلیارد ریال بیش از 40 پروژه بخش کشاورزی زیرکوه آماده بهره‌برداری است.
محمد بنی‌اسدی اظهار داشت: شهرستان زیرکوه در بحث جذب اعتبارات استانی یکی از شهرستان‌های موفق استان بوده که توانسته است در سال زراعی جاری بیش از یک سوم اعتبارات استانی را جذب کند.
وی با بیان اینکه در سال جاری در بخش کشاورزی 92 درصد اختصاص اعتبارات استانی داشته‌ایم، افزود: این میزان اختصاص اعتبار یک موضوع بینظیر در بخش کشاورزی است که می‌تواند سبب تحولات بزرگی در این بخش شود.
مدیر جهادکشاورزی زیرکوه خاطرنشان کرد: در بحث اعتبارات مکانیزاسیون بیش از 20 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده و در این زمینه با جذب اعتبار 200 درصدی 230 دستگاه انواع ماشین‌آلات کشاورزی وارد شهرستان زیرکوه شده است.
بنی‌اسدی از روند رو به رشد تولیدات دامی در این شهرستان خبر داد و گفت: در زمینه تولیدات دامی یک‌هزار و 130 تن گوشت قرمز توسط دامداران شهرستان تولید شده است.
وی با اشاره به فصل برداشت گندم در شهرستان، افزود: تاکنون 750 تن گندم از کشاورزان خریداری شده که با افزایش این میزان به یک‌هزار و 200 تن در این زمینه 100 درصد افزایش خرید خواهیم داشت.
این مسئول با بیان اینکه 170 تن گوشت سفید در واحدهای تولیدی شهرستان زیرکوه تولید شده است، خاطرنشان کرد: در زمینه تولید گوشت سفید نیز شهرستان زیرکوه یکی از شهرستان‌های موفق استان بوده به طوریکه تولید کننده نمونه ماهیان سردابی استان از بین تولیدکنندگان این شهرستان انتخاب شده است.
بنی‌اسدی تنها راه توانمندسازی کشاورزان شهرستان را عضویت در صندوق‌های حمایت توسعه بخش کشاورزی دانست و اظهار داشت: در حال حاضر پنج صندوق حمایت توسعه بخش کشاورزی در شهرستان فعالیت دارد که با تاسیس دو صندوق دیگر یک صندوق شهرستانی به این شهرستان اختصاص داده خواهد شد.
وی از افتتاح چندین طرح عمرانی و تولیدی در طول هفته جهاد کشاورزی خبر داد و گفت با صرف اعتباری بالغ بر 19 میلیارد ریال بیش از 40 پروژه بخش کشاورزی زیرکوه آماده بهره‌برداری است که تعدادی از این پروژه‌ها در هفته جهاد کشاورزی افتتاح خواهد شد.
مدیر جهادکشاورزی زیرکوه احیاء و مرمت قنوات در سطح شهرستان، احداث استخر‌های ذخیره آب کشاورزی و دو منظوره، تجهیز و نوسازی اراضی سنتی کشاورزی، سیستم‌های آبیاری تحت فشار با راندمان بالای 95 درصد، ساماندهی و بهبود تولیدات دامی، افتتاح صندوق خرد زنان روستایی، احداث باغات گیاهان دارویی( آویشن باغی، به لیمو و گل گاو زبان) و قارچ، اعطای تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای زیر بخش دام و طیور از محل کمک‌های فنی اعتباری را از مهمترین برنامه‌های جهاد کشاورزی شهرستان در سال زراعی جاری عنوان کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا