عمومی

هزینه سنگین درمان بر دوش پدری مهربان/امیرصالح ، چشم انتظار صالحین

امیر صالح غلامحسینی کودک دو و نیم ساله ای است که ناشنوا متولد شد و خانواده اش علیرغم نداری،با فروش گوسفندان و دریافت وام اقدام به عمل این کودک کردند اما هزینه های سنگین عمل،باعث شده تا این روزها امیرصالح ، چشم انتظار حمایت های مسئولین و صالحین باشد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، امیر صالح غلامحسینی کودک دو و نیم ساله ای است که ناشنوا متولد شد و خانواده اش علیرغم نداری،با فروش گوسفندان و دریافت وام اقدام به عمل این کودک کردند اما هزینه های سنگین عمل،باعث شده تا این روزها امیرصالح ، چشم انتظار حمایت های مسئولین و صالحین باشد.
پدر امیر صالح ،ماجرا را اینگونه تعریف کرد:امیرصالح از اول ناشنوا به دنیا آمد و با این که می دانستیم هزینه عمل و درمانش زیاد است، اما به خاطر آینده فرزندم اقدام به عمل کردم و ربای این عمل مبلغ 4 میلیون تومان وام گرفتم.
وی ادامه داد: چهار ملیون وام جوابگوی سیل عظیم فاکتورها نبود و مجبور شدم تعداد ۲۵ راس گوسفندی که آنها را نیز با وام کمیته امداد خریداری کرده بودم،‌بفروشم.
غلامحسینی با بیان اینکه برای درمان فرزندم 30 میلیون تومان تا کنون هزینه کرده ام،گفت: علاوه بر گوسفندها مجبور به فروش منزل مسکونی خود کردم و برای زندگی یک منزل نیمه کاره را با قیمت پایین تر خریداری کردم.
وی خاطرنشان کرد: برای هزینه های درمان از هیچ نهادی به ما کمک نمیشود و اقوام هم وقتی وضعیت ما را می بینند اصرار بر توقف مراحل درمانی فرزندم دارند اما راهی را که رفته ام و هزینه ای را که انجام داده ام باید به نتیجه برسد.
دلم برای فرزندم تنگ شده است
پدر امیرصالح گفت: خوشبختانه عمل فرزندم با موفقیت انجام شده و برای تکمیل درمان و بهبود شنوایی باید مدت دو سال گفتار درمانی انجام شود و با توجه به اینکه رفت و آمد به بیرجند سخت است، مجبور شدم در بیرجند یک زیرزمینی با کرایه 150 هزارتوان اجاره کنم تا همسر و فرزندم در آنجا سکونت داشته باشند و من با فرزند دیگرم در حاجی آباد زندگی می کنیم.
وی ادامه داد:دخترم کلاس چهارم ابتدایی است و مدام بریا دوری مادرش گریه می کند و من هم دلم بریا فرزندم تنگ شده است،‌اما چاره ای جز این ندارم .
غلامحسینی که در یک مغازه پلاستیک فروشی به عنوان شاگرد مشغول به کار است، ماهیانه مبلغ 500 هزار تومان حقوق می گیرد و به قول خودش همه این مبلغ را در پاکت می گذارد برای هزینه درمان فرزندش در بیرجند و می گوید:همه در آمدم را به بیرجند می فرستم تا فرزندم درمان شود و ما فقط باد و هوا می خوریم.
هیچ نهادی کمکم نکرده است
پدر امیر صالح گفت: تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستم و فقط اداره بهزیستی برای خرید سمعک مبلغ 6 میلیون تومان کمک کرده است،‌اما هزینه های درمان بسیار بالاست و انتظار حمایت از نهادهای دولتی را دارم.
وی ادامه داد: به هر اداره ای مراجعه می کنم اصلا کسی صدایم را نمی شنود و حرفم را گوش نمی کند.
پدر امیر صالح که حالا اشک از چشمانش جاری شده بود، گفت:به حال روز زندگی ما فقط باید گریست و من هم هر وقت یاد مشکلات زندگیم میفتم گریه ام می گیرد اما از طرفی خوشحالم که فرزندم رو به بهبودی است .
غلامحسینی گفت: هنوز گوش دیگر فرزندم هم نیاز به عمل دارد اما قادر به تامین هزینه های این عمل نیستم و در هزینه های عمل قبلی هم مانده ام.
مشکل امیر صالح ، مشکلی است که ممکن است برای هر کدام ازما پیش بیاد پس بیاید مشکلات دیگران را دست کم نگیریم وقبول کنیم که بعضی آدمها مشکلاتشان حادتراست .
پس بیاید با دست های مهربانمان امروز باری از دوش خانواده امیر صالح برداریم تا نام ما در زمره صالحین ثبت شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا