عمومی

هفته دولت هفته درس گرفتن مسئولان از پاکبازانی چون رجایی و باهنر است/ قدرت بازدارندگی ایران با هیچ کشوری قابل مذاکره نیست

امام جمعه زیرکوه گفت: هفته دولت هفته درس گرفتن مسئولان از پاکبازانی چون رجایی و باهنر است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز؛حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروزدرخطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد ،با تاکید بر رعایت تقوای الهی، اظهارداشت: تقوا حصن وحصار انسان مومن است که او را در مقابل هجمه های شیطانی محفوظ نگه می دارد.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو روز دحوالارض را تبریک گفت و اظهارداشت: امروز روز رحمت بی منتهای الهی و روز زیارتی آقا علی ابن موسی الرضا (ع) است.
وی با تسلیت شهادت امام جواد(ع) خاطرنشان کرد:امیدواریم عرض ادب شایسته ای به ساحت این امام بزرگوار داشته باشیم.
مرتضائی نیا ،با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه و روز ازدواج، گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه ما بالا رفتن سن ازدواج است و بعضی ها از فقر و نداری می ترسند و ازدواج نمی کنند بنابراین من به جوانان عرض می کنم شما ازدواج کنید خداوند رزق و روزی و خیرات و برکات خود را برشما ارزانی خواهد کرد.
امام جمعه زیرکوه به بزرگان منطقه سفارش کرد: در امر ازدواج وساطتت کنند زیرا این کار ثواب زیادی دارد و در فردای قیامت هر کسی در ازدواج وساطت کنند تاجی از گل بر سرش خواهند گذاشت.
وی با تاکید بر رونق ازدواج آسان،بیان داشت: یکی از مشکلاتی که ازدواج را با مشکل مواجه کرده است چشم و هم چشمی و مهریه های سنگین است.
امام جمعه زیرکوه با اشاره روز پزشک این روز را به پزشکان تبریک گفت و از تلاشهای پزشکان شهرستان تقدیر و تشکر کرد.
مسجد بهترین سنگر بصیرت است
مرتضائی نیا با اشاره به آتش سوزی مسجد الاقصی و روز جهانی مساجد،گفت: جایگاه مسجد هم مدرسه است، هم دانشگاه، هم مرکز تصمیم گیری و هم مرکز اتصال بین بنده و خالق است بنابراین قدر مساجد را باید دانست زیرا مسجد بهترین سنگربصیرت و بهترین خاکریز است و مسجد به عنوان سنگر اصلی و محور اصلی انقلاب از اول انقلاب بوده است و تا آخر هم خواهد بود.
وی با اشاره به روز صنعت دفاعی ، بیان داشت:31 مرداد ماه یادآور بیش از 3 دهه ایثار و جهاد و رشادت جهادگرانی است که در سایه رهنمودها و تدابیر مقام معظم رهبری و باتاسی از شعار ما می توانیم توانسته اند با طراحی و ساخت محصولات دفاعی موجبات اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بوجود بیاورند .
قدرت بازدارندگی ایران با هیچ کشوری قابل مذاکره نیست.
امام جمعه زیرکوه اذعان داشت: امروز در سایه خودباوری و خودشناسی به یکی از بزرگترین کشورهای دارای صنایع دفاعی تبدیل شده ایم و دشمنان قسم خورده این نظام بدانند قدرت بازدارندگی ایران با هیچ کشوری قابل مذاکره نیست.
مرتضائی نیا ادامه داد: امروز اگر دشمنان در مقابل این نظام سر فرود می اورند به خاطر این صنایع دفاعی است.
هفته دولت هفته درس گرفتن مسئولان از پاکبازانی چون رجایی و باهنر است
وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت بیان کرد:هفته دولت هفته درس گرفتن مسئولان از پاکبازانی چون رجایی و باهنر است و نام رجایی و باهنر یادآور فضائل فراموش شده مثل تلاش، پایداری، تحمل سختی ها، ساده زیستی ها،مسئولیت پذیری در لحظات بحران ، دوری از تجمل گرایی، ولایت پذیری،عمل به جای حرف و صدها فضائل دیگر این دو شهید است که امروز به فراموشی سپرده شده است.
امام جمعه زیرکوه گفت: هفته دولت تنها گرامی داشت یاد و خاطر عروج مظلومانه این دو شهید نیست بلکه تجلیل از یک تفکر انقلابی و مردانی است که خالصانه شیفته خدمت بودند بنابراین مسئولان باید ویژگی های این شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهند.
مرتضائی نیا با اشاره به رای اعتماد مجلس به وزرا،تاکیدکرد: از مجلس می خواهیم وزرایی که می خواهند انتخاب شوند این روحیه انقلابی بودن،جهادی بودن،ساده زیستی و تجمل گرایی و .. را در آنهامدنظر داشته باشند .
امام جمعه زیرکوه با اشاره به شهادت شهید مدافع حرم،گفت: شهادت مظلومانه شهید حججی آنقدر دردناک بود که علاوه بر ایرانیان دل بسیاری از مردم را در اقصی نقاط دنیا به درد آورد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا