عمومی

همایش بزرگ ایل بهلولی کشور در زیرکوه برگزار می‌شود

همایش بزرگ ایل بهلولی با محوریت اتحاد، معرفی عشایر و تبیین نقش ایل بهلولی در تاریخ ایران اسلامی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی همزمان با ۱۳ بهمن به میزبانی خراسان جنوبی در روستای چاه زرد شهرستان زیرکوه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، همایش بزرگ ایل بهلولی سیزدهم بهمن ماه همزمان با دهه فجر در روستای چاه زرد زیرکوه برگزار می شود.
رییس اتحادیه مرزنشینان خراسان جنوبی هدف از برگزاری این همایش را شناخت و معرفی ایل بهلولی،ایجاد همبستگی و اتحاد میان عشایر ایل بهلولی و همچنین ایجاد زمینه برای برنامه ریزی های آینده ایل بهلولی عنوان کرد.
الله نظر اسعدزاده خاطرنشان کرد:همایش بزرگ ایل بهلولی با حضور عشایری از استان های خراسان جنوبی،رضوی، شمالی،سیستان و بلوچستان فارس،آذربایجان شرقی،لرستان و کردستان برگزار می شود.
رییس اتحادیه مرزنشینان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ایل بهلولی دارای 763 طایفه و یک هزار و 256 تیره و 7 هزار رده است،گفت:بیشترین تراکم جمعیت ایل بهلولی در خراسان جنوبی است.
وی افزود:با وجود تلاش مرزنشینان عشایری در ایجاد امنیت و حضور همیشگی این قشر در صحنه های ملی،از مسئولین کشوری و استانی خواستار رفع مشکلات ایل بهلولی به ویژه آموزش عشایر و حمایت نخبگان عشایری شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا