عمومی

همایش همه واقف باشیم در روستای اردکول زیرکوه برگزار شد

به مناسبت هفته وقف،همایش همه واقف باشیم از محل عواید موقوفه حاج اقا محمد،در روستای اردکول زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،به مناسبت هفته وقف،با حضور امام جمعه شهرستان،بخشدار مرکزی و اهالی روستای اردکول،همایش همه واقف باشیم از محل عواید موقوفه حاج اقا محمد،در روستای اردکول زیرکوه برگزار شد.
امام جمعه زیرکوه در این مراسم با تسلیت ایام رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) اظهارداشت:اولین نکته وقف این است که به جز باقیات و صالحات، اسم انسان را زنده نگه میدارد .
حجت الاسلام مرتضائی نیا با بیان اینکه همه مردم برای فرزندان خود مال و ثروت جمع می کنند،خاطرنشان کرد:سفارش من این است که غصه فرزندان را نخورید و از این مال وقف کنید ونکند فردای قیامت فرزندان شما به بهشت بروندولی والدین نروند.
وی تصریح کرد:مالی که انسان زحمت آن را می کشد و جمع آوری می کند اگر در زمان حیات خیرات و برکات کند ارزش آن چندین برابر از خیرات آن توسط فرزندان در بعد از مرگ خواهد بود.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به رحلت پیامیر اکرم(ص) گفت: همه ما سر سفره رحمت آن حضرت هستیم و باید قدردان این موضوع باشیم.
مرتضائی نیا اذعان داشت:امروز دشمنان تلاش دارند چهره پیامبر را جور دیگری ترسیم کنند و چهره رحمانی آن حضرت را به چهره ای خشن و جنگجو تبدیل کنند.
وی با بیان اینکه عده ای در تلاش برای جنگجو خواند پیامبر هستند،تاکید کرد:همه جنگ هایی که برعلیه پیامبر اسلام بوجود آمد شروع کننده آن دشمنان بودند و آن حضرت فقط از خود دفاع می کرد.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به اینکه رشته وحی با رحلت پیامبر قطع شد،گفت:درزمان حیات ایشان دو امان نامه وجود داشت که اولی وجود پیامبر مکرم اسلام بود و تا وقتی ایشان در قید حیات بودند عذاب الهی نازل نمی شد اما با رحلت ایشان این امام نامه از بین رفت و فقط توبه و استغفار به عنوان امان نامه باقی مانده است.
مرتضائی نیا با بیان اینکه پیامبر دو حق برگردن ما دارد،بیان داشت:تعیین اسم خوب برای فرزندان و ترویج شعائر دینی دو حقی است که برگردن ماست و انتخاب اسم خوب برای فرزندانمان ، رزق و روزی و برکت برای ما می آورد.
وی با بیان اینکه در قیامت انسان را با اسم صدا می زند،خاطرنشان کرد: چه خوب است اسامی اهل بیت را برای فرزندانمانانتخاب کنیم و نکند اسمی برای فرزندانمان بگذاریم که فردای قیامت فرزند ما را صدا بزنند فرزند ما شرمنده باشد.
امام جمعه زیرکوه اذان گفتن و صلوات بر محمد و آل محمد را از شعائر دینی دانست و تاکید کرد:در راه ترویج و گسترش این شعائر گام برداریم.
گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از فعالان روستای اردکول در عرصه وقف تقدیر شد.
هم اکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا