عمومی

همایش وقف و رسانه در بیرجند برگزار شد

همایش وقف و رسانه باحضور مسئولان استان،بازیگر سینما و تلویزیون حمیدرضا پگاه و اصحاب رسانه در مجتمع ایثار شهرستان بیرجند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همایش استانی وقف و رسانه با حضور “حمید رضا پگاه” هنرپیشه سینما و تلوزیون کشور ،خبرنگاران و جمعی از مسولان استانی و شهرستان و مروجان سنت حسنه وقف در سالن اجتماعات ایثار مرکز استان برگزار شد.
مدیر کل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی در این همایش اظهارداشت:عرصه وقف،میدان مقدسی است که برخی جهادگونه و با گذشت از سرمایه عمر خویش نامشان را در لیست واقفین به ثبت می رسانند.
حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی وقف را سنت حسنه وپشتوانه محکمی برای حکومت ها برشمرد و خاطرنشان کرد: در گذشته موقوفات به عنوان پشتوانه قوی حکومت ها بوده است ولی وابستگی به فروش نفت موجب گردید تا منابل قدیمی حکومت ها به مرور زمان کنار گذاشته شود و به سمت کشورهای مصرف کننده سوق داده شویم.
وی انجام عمل وقف را در جامعه، نیازمند فرهنگ سازی دانست و تصریح کرد:با انجام وقف،گرفتاری های اجتماعی افراد نیز حل می شود.
گرایلی با تاکید بر اینکه سنت وقف علاوه بر رفع نیازها در حوزه های مختلف،ثوابی ماندگار دارد گفت: در هر عرصه نیازمندی میتوان وقف را انجام داد و نیات مختلفی داشت و تاکید بر این سنت حسنه این است که علا ه بر رفع نیازمندها ثواب این فریضه الهی،ماندگار است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با تقدیر از فعالیت های رسانه هایی وقف بیان کرد:اصحاب رسانه تاثیر زیادی در ترویج فرهنگ وقف دارد ، رسانه ها یک موهبت بزرگ است و بارها اعلام کرده ایم ترویج وقف و ایجاد وقف ها ی جدید حاصل تلاش ها و حمایت مردم و خبرنگاران است.
گفتنی است در این همایش از هیئت امنا،واقفان فعال و برتر سال 95 به همراه خبرنگاران فعال در حوزه وقف تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا