عمومی

همایش یاوران وقف در زیرکوه برگزار شد

به مناسبت هفته وقف و با حضور هیات امنای امام زادگان شهرستان،همایش یاوران وقف در زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،عصر امروز به مناسبت هفته وقف و با حضور فرهاد فلاحتی نماینده مردم شهرستان های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی وهیات امنای امام زادگان شهرستان،همایش یاوران وقف در دفتر امام جمعه زیرکوه برگزار شد.
ریاست اوقاف و امور خیریه زیرکوه در این جلسه ضمن تشکر از حضور یکپارچه اعضای هیات امنای امام زادگان شهرستان در این همایش،اظهارداشت:این نشست به منظور ایجاد موقوفات و تببین نقش هیات امنای امام زادگان در ترویج فرهنگ وقف برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد:تک تک اعضای هیات امنا می توانند خود یک واقف باشند و افراد را برای پیشرفت امام زاده تشویق کنند تا موقوفاتی را به جای بگذارند.
حجت الاسلام رحیمی اذعان داشت:یک امام زاده با اعتبارات دولتی و کمک های مردمی هیچوقت کامل نمی شود و نیاز به حمایت خیرین و همت عزیزانی است که می توانند در پیشبرد امورات عمرانی و فرهنگی امام زاده ها تلاش کنند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه با بیان اینکه همه می توانیم در این امر مشارکت داشته باشیم،گفت:هر کس به نوبه خود با حمایت و تلاش و کوشش نسبت به جذب واقفین و خیرین در بقاع متبرکه نقش داشته باشد.
بعضی از موقوفات در شهرستان گم شده اند
نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تبریک دهه وقف خدمت هیات امنای ام زادگان ،اظهارداشت:هر یک از شما اعضای هیات امنای امام زاده ها هم واقف هستیدو هم مشوق وقف.
فرهاد فلاحتی خاطرنشان کرد:با توجه به بافت فرهنگی و مذهبی که در شهرستان زیرکوه وجود دارد توجه مردم نسبت به موضوعات وقف کم نیست بلکه بضاعت مردم همین اندازه است بنابراین به مقداری توجه ویژه از بیرون از مجموعه لازم است و اعتبارات دولتی و حضور خیرین را می طلبد.
وی تصریح کرد:یکی از مسائل مهم در بحث وقف احیای موقوفات است بعضی از موقوفات در شهرستان گم شده اند و در مسیر اصلی نیت واقف قرار نگرفته اند که این ظلم است و واولین وظیفه اداره اوقاف زنده کردن این موقوفات است.
هم اکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا