عمومی

همه روستا‌های بالای ۲۰خانوار زیرکوه به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت:همه روستا‌های بالای ۲۰خانوار زیرکوه به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی صبح امروز در جلسه بررسی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار زیرکوه به شبکه ملی اطلاعات متصل می شودوضعیت ارتباطی شهرستان زیرکوه گفت: در حال حاضر از محل اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای اتصال ۷۸روستای این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات ۷سایت جدید در دست اقدام است که با بهره برداری از آنها ۷هزار و ۸۳۹نفر با جمعیت تحت پوشش ۲۷هزار و ۲۴۵خانوار از خدمات اینترنت پر سرعت بهره مند می‌شوند.
مصطفی بهی افزود: ۷۱مدرسه شهرستان زیرکوه شامل ۲۳مدرسه شهری و ۵۰مدرسه روستایی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
وی با بیان اینکه ۲۰۱خانوار با بهره برداری از سایت چاه شهید صدوقی زیرکوه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند گفت: نصب دکل ۶سایت دیگر در روستا‌های چاه زرد، پردان، سینیدر، بمرود، بهمن آباد و کلاته مزار در دست اجرا است.
مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات خراسان جنوبی به توسعه اینترنت وارتقاء سایت همراه اول در ۱۵روستای شهرستان زیرکوه اشاره کرد و گفت: تا کنون ۲سایت در روستا‌های جان احمد و شیرخند اجرا شده و ۱۳سایت دیگر با تامین تجهیزات در سال جاری به نسل چهار همراه ارتقا می‌یابند.
بهی بیان کرد: با بهره برداری از این سایت‌ها ۲هزار و ۲۱نفر با جمعیت ۷هزار و ۲۸۲خانوار از خدمات آن بهره مند می‌شوند.
وی اظهار کرد: در راستای پوشش همراه در این شهرستان ۹سایت همراه در برنامه توسعه‌ای این اداره کل قرار دارد که تا کنون ۳سایت راه اندازی و ۶سایت دیگر نیزدر دست اقدام است.
مدیرکل ارتباطات و فن آوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: با اجرا و بهره برداری ازاین سایت‌ها ۳هزار و ۱۰۱نفر از جمعیت ۹روستای دیگر این شهرستان با ۹۱۵خانوار از پوشش حداکثری تلفن همراه برخوردار می‌شوند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا